Ece Erken'in Davasında Son Gelişme

Geçen sene eşi Serkan Uçar'dan boşanan Ece Erken çocuğuyla ilgilnemediği gerekçesi ile eşine velayet davası açmıştı.

Ece Erken'in Davasında Son Gelişme

Erken 3 yaşından sonra Eymen'in babasının yanında kalmasına izin verilmiş olmasına rağmen Serkan Uçar'ın çocuğuna ilgisiz kaldığını iddia etmişti.


 Hazırlanan boşanma protokolüne göre; Eymen'in velayeti anneye verildi. Mahkeme Uçar'ın oğlu için aylık bin 500 dolar iştirak nafakası ödemesine karar verdi. Baba, çocuğunu her ayın birinci ve üçüncü haftalarının cumartesi ve pazar günleri görebilecekti. Eymen 3 yaşına geldiğinde babasının yanında kalabilecekti. Ayrıca ilkokula başladığı yıl itibarıyla her yıl sömestr tatilinde, dini bayramların ikinci ve üçüncü günleri babaya verilecekti. Çocuğun tüm kreş ve eğitim masrafları ile sağlık sigortası da babası tarafından karşılanacaktı.


Dosya Kalktı
Fakat Erken, boşandıktan sonra mahkemenin çocuğuyla ilgili hükmettiği velayet hükümlerinin yeniden düzenlenmesi için Uçar'a bir dava daha açmıştı. Erken'in avukatı dava dilekçesinde şunları söylemişti: "Davalı baba, çocuğuna karşı ilgisiz davranmaktadır. 3 yaşından sonra Eymen'in uzunca bir süre babasının yanında kalmaması için davayı açtık. Şu an hafta sonları düzenli olarak çocuğunu görebiliyor.


Babasının yanında kalma süresi kısıtlansın." Davanın önceki gün gerçekleşen duruşmasına taraf avukatları katıldı. Erken'in, celse arası davadan feragat ettiğine dair dilekçe verdiği belirtildi. Mahkeme de davacı Erken'in talebi doğrultusunda dosyayı işlemden kaldırdı.

ece erken serkan uçar eymen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.