EBA Kurs, Google 2016 arama trendleri listesinde Lider!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan Eba Kurs hizmeti, google tarafından sağlanan 2016 verilerine göre Türkiye'de en çok aranan hizmet olarak kendini gösterdi. Eba Kurs, Google Trends isimli en çok arananlar listesinde alanında en çok aranan terim oldu!

EBA Kurs, Google 2016 arama trendleri listesinde Lider!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim-öğretim hayatında öğretmen, öğrenciler, eğitim görevlileri ve veliler için hizmete sunulan Eba Kurs hizmeti, Dünya'da en çok kullanılan arama motoru olan Google'da en çok aranan hizmetler arasında birinciliği kimseye kaptırmadı!

Google tarafından her yıl açıklanan Google Trends yıl verileri ışığında gösterilen veriler içerisinde Eba Kurs hizmeti Google'da 2016 yılı içinde Türkiye'deki sorgular dikkate alınarak filtrelendiğinde birinci sırada yer aldı. 

Eba Kurs, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ve içeriğinde bulunan 12 bin civarında haber, 63 bin eğitim görseli, 65 bin eğitim videosu, 6 bin ses kaydı, 2 bin dergi ve 17 bin civarında eğitim dökümanı yanında 781 kaynak kitapla öğrencilerin eğitim hayatına ciddi katkılar sağlıyor. 

17 Milyondan fazla öğretmen ve öğrenciye hizmet sunan Eba Kurs, öğretmen ve öğrencilerin sadece eğitim öğretim faaliyetlerine destek olmakla kalmıyor aynı zamanda öğretmen ve öğrencilerin, eğitim çalışmalarını sunabilecekleri online bir ortam olarak dikkat çekiyor. 

Mobil uygulaması ile 1 Aralık 2016 tarihi itibariyle güncellenen Eba Kurs mobil uygulamasının eğitim ve öğretime katkısının her geçen gün daha da arttığının vurgusu yapılmıştı. Buna göre, 1 Aralık itibariyle güncellenen uygulamanın yeni bir logoyla öğretmen ve öğrencilerin karşısına çıktığı ve aynı zamanda içeriğindeki binlerce döküman ve kaynağın genişletildiği de ifade edilmişti.

 

eba kurs milli eğitim bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.