E-Ticaret Devi Amazon Slack'i 9 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Ünlü e-ticaret devi Amazon son zamanların popüler ortak çalışma platformu olan Slack'i 9 milyar dolara satın alıyor!

E-Ticaret Devi Amazon Slack'i 9 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Son zamanların en popüler platformlarından birisi olan Slack  kısa bir süre içinde yazılım dünyasının en büyük satın alımlarından birisine konu olabilir. Dünyaca ünlü şirket ve üniversiteler arasında yer alan Airbnb, Samsung, BuzzFeed ve Harvard Üniversitesi'nin de yer aldığı dünyaca ünlü marka ve üniversitelerde kullanılan Slack dünyaca ünlü e-ticaret sitesi Amazon tarafından satın alınıyor.

Amazon'un Slack'i satın almak için 9 milyar doları gözden çıkarttığı ve daha da fazlasını vermeye sıcak baktığı ünlü haber sitesi Bloomberg tarafından iddia edildi. Bloomberg bu iddialarını Amazon'a yakın ancak ismini açıklamadığı kaynaklarına dayandırırken bu satın alımın kısa bir süre içinde tamamlanacağını aktardı.

slack-amazon

Daha öncesinde Alexa ve sonrasında IMDB'yi satın alan Amazon son olarak 2014 yılında oyuncular için çok önemli olan ünlü canlı yayın platformu Twitch'i 2014 yılında 970 milyon dolara satın almıştı.

Toplam değeri 3.8 milyar dolar olan Slack için Amazon'un 9 milyar doları gözden çıkartması oldukça mantıklı görülüyor.

Amerika'nın en büyük 5 şirketi arasında yer alan Apple, Microsoft, Facebook ve Google  gibi özel bir mesajlaşma servisine sahip olmayan Amazon'un Slack'i satın alarak ilerleyen dönemde duyurmayı planladığı yeni mesajlaşma servisine entegre edeceği konuşuluyor.

Konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmayan Amazon ve Slack'in ilerleyen günlerde açıklama yapması bekleniyor. 

amazon slack airbnb samsung buzzfeed
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.