E-Spor Gelişiyor!

Artık yeni bir spor kulvarı olarak tüm dünyada kabul görmeye başlanan E-Spor aktiviteleri gün geçtikçe daha da gelişmeye devam ediyor. Mücadele; takım ruhu, kazanma azmi, centilmenlik, fair play ne isterseniz E-spor içerisinde de mevcut. Play-station, Counter Strike turnuvaları e-spor için bariz örnekler.

E-Spor Gelişiyor!

E-Spor, bilgisayar ortamlarında online gerçekleştirilen spor faaliyetleri adı altında ifade ediliyor. Herhangi bir spor dalında yer alan bir çok aktiviteyi de içinde barındırıyor. Mücadele; takım ruhu, kazanma azmi, centilmenlik, fair play ne isterseniz E-spor içerisinde de mevcut. Play-station, Counter Strike turnuvaları e-spor için bariz örnekler.

Globalleşen ve son derece gelişen bu Dünya ortamında, artık E-spor yani elektronik spor adında bir kavram mevcut. Bir çok bilgisayar oyunu ve yazılım noktasında da E-spor faaliyetleri ülkemizde de hatrı sayılır derecede gerçekleştirilmeye başladı şeklinde ifade etmek mümkün.

Bilgisayar içerisinde yer alan herşey, E-spor’un ilgi alanına giriyor. Sadece yüksek grafiklere sahip oyunları kapsamıyor, bilgisayarla oynanan bir satranç, bir dama da bu kulvarın içinde. Bir şeyin elektronik spor olarak algılanabilmesi için bilgisayar ortamında gerçekleştirilmesi kafi. Bilgisayarları kullanarak farklı cisimleri hareket ettirerek bir spor müsabakası da düzenlemek, robotların yönetildiği, müsabakaların da konusu E-spor içerisinde yer alıyor.

Türkiye'de önemli örnekleri bulunmuyor. Günümüzde Avrupa'da, E-spor ile ilgili ciddi faaliyetler gerçekleştiriliyor. Türkiye'de bu konula ilgili çalışmalarını sürdürmekte. Counter Strike, League of Legends turnuvaları, üniversiteler arası robot yarışmaları, Play-Station turnuvaları ciddi anlamda bir kitleye sahip.

E-Spor Play-station Counter Strike turnuva
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.