E Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir Nasıl Kullanılır

Eğitim ve öğretim alanındaki sorunları ortadan kaldırmak ve öğrenci, öğretmen, veli iletişimini en üst düzeye çıkarmak için oluşturulan E-Okul veli bilgilendirme sistemi, velilerin öğrenciler hakkındaki tüm okul bilgilerini edinebileceği bir sistem olarak 2007'den beri eğitim-öğretime hizmet vermeye devam ediyor.

E Okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir Nasıl Kullanılır

2007 Yılında, öğretmen, öğrenci ve veliler arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan E-Okul Veli bilgilendirme sistemi, yayına alındığı günlerden bu güne oldukça yol katetti. 2007 Yılında sadece öğrenci ders notlarının paylaşıldığı sistemde şimdilerde ise öğrencinin nerdeyse tüm eğitim hayatı ile ilgili bilgilerin yanında çeşitli işlemlerin de gerçekleştirildiği bir eğitim-öğretim platformu haline geldi. 

Eskilerden hatırladığımız ve bir türlü amacına ulaşamayan veli toplantılarının yerini de alan E-Okul Veli bilgilendirme sistemi aracılığıyla veliler, artık öğrenciler hakkındaki neredeyse tüm verilere tek tıklama ile ulaşabiliyorlar. Karne notlarından devamsızlık durumlarına, proje notlarından öğretmen görüşlerine kadar hemen her bilgi ve raporun bir arada toplandığı E-Okul Veli bilgilendirme sistemi, Öğretmenlerle veliler arasında iletişimi en üst noktaya çıkarabilmeyi de bu yönüyle başarmış durumda.

Artık veliler, nakil işlemleri de dahil olmak üzere öğrencinin eğitim-öğretim hayatı ile ilgili değişiklikleri de e-okul sistemi üzerinden hızlı bir şekilde yapabiliyorlar. Aynı şekilde öğretmenler de, öğrenciler hakkındaki görüşlerini, ders notlarını, devamsızlık durumlarını velilerle kolayca paylaşabilir hale geldiler.

E-Okul veli bilgilendirme sisteminde, üç farklı giriş sistemi bulunuyor. Bunlardan biri Öğretmen-İdaresi girişi, diğeri Öğrenci girişi, bir diğeri ise veli bilgilendirme sistemi girişi olarak kullanılabiliyor. Öğretmen ve idareciler, ilgili giriş yöntemini kullanarak öğrencilerin ders notlarını, davranışlarını, başarı grafiklerini ve öğrenci ile ilgili bir çok veriyi sisteme girerken, veli bilgilendirme sistemi ile veliler, öğretmen ve idareciler tarafından doldurulan bu verileri anlık olarak görüp inceleyebiliyorlar. 

E-Okul Veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için Öğrencinin TC Kimlik numarası ve okul numarası ile okul idaresinden edinilen şifreyi kullanmak gerekiyor. Bu bilgilerle giriş yapılabilen e-okul veli bilgilendirme sisteminde yukarıda bahsettğimiz tüm verileri görebilmeniz mümkün.

E-OKUL GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

e-okul vbs e-okul vbs veli bilgilendirme sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
irem     2017-03-01 İyi la
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.