Dxo, Nic Collection'u Satın Aldığını Duyurdu

Daha öncesinde Google şirketinin tarafından satın alınıp kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunulmaya başlanılmış olan fotoğraf odağına sahip yazılım paketlerinden Nik Collection bir defa daha satılmış oldu.

Dxo, Nic Collection'u Satın Aldığını Duyurdu

Daha öncesinde Google şirketinin tarafından satın alınıp kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunulmaya başlanılmış olan fotoğraf odağına sahip yazılım paketlerinden Nik Collection bir defa daha satılmış oldu. Yazılımın yeni olan sahibi ise kamera sensörü ile birlikte lens ve  de akıllı telefon kamerası testleri sayesinde bilinen DxOMark'ın geliştiricisi DxO  şirketi oldu.

DxO şirketi, Photoshop ve de Lightroom eklentileri sunabilen yazılım paketini tekrar ücretsiz bir şekilde sunmayı sürdürecek. Öte yandan firma, Nik Collection U Point isimli teknolojisini OpticsPro ile birlikte birleştirmiş olacak ve PhotoLab ismine sahip yeni amiral gemisi uygulamasını da kullanıcılar ile buluşturma planları yapıyor. Koleksiyon içinde ise Analog Efex Pro ile birlikte Color Efex Pro, HDR Efex Pro, Dfine,  Sharpener Pro, Viveza ve de Silver Efex Pro  yer almakta.

Fotoğraf araçlarının ise geliştirme sürecini sürdürüleceğinin altı çizilmekte. Şu andaki sürüm ise firmanın web sayfası üzerinden indirilebilir bir haldeyken ''Nik Collection 2018 Edition'' ürünü ise gelecek senenin ortaları amacı ile planlanmakta. Ek bir şekilde, Nik topluluğu ile birlikte dirsek temasında bulunulup kullanıcılara istemekte olanın sunulması istenmekte.

Yine Nik şirketibib sahipliğinde bulunan Snapseed  şirketi ise bu satın alma süreci içerisine dahil değil ve Google şirketinde kalmaya devam ediyor olacak. Google şirketi de mobil görüntü düzenleme ile ilgili uygulamasını aktif bir şekilde geliştirmeyi devam ettirecek.

google nik collection dxo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.