Dünyanın En İnce Hologramı Üç Boyut Destekli Nano Hologram Üretildi!

Çin ve Avustraya'lı bilim adamlarının işbirliği ile birlikte şuan için dünyanın en ince hologramı üretildi. Bilim adamlarının bundan sonraki hedeflerinde ise üretilen hologramın boyutunu 10 kat daha küçültmek var.

Dünyanın En İnce Hologramı Üç Boyut Destekli Nano Hologram Üretildi!

Avustralya ve Çin'li bilim adamları işbirliği sonucu dünyanın en ince hologramı üretildi. Sciency Daily kaynaklı habere göre RMIT Üniversitesi ve Pekin Teknoloji Üniversitesi işbirliği ile yürütülen çalışmalar sonucunda üç boyutlu gözlüğe ihtiyaç duymadan görülebilen, bir saç telinden yaklaşık bin kat daha ince bir nano hologram üretildi.

Ürettikleri hologram ile ilgili bilgi veren Prof. Min Gu, bilgisayar ortamı kullanılarak şimdiye kadar üretilmiş olan hologramların ilgili elektronik cihazlar için oldukça büyük olduğunu ancak kendi ürettikleri nano hologram sayesinde boyut problemlerinin tamamen aşılabildiğini belirtti. Ürettikelri hologramın lazer yazma teknolojisi kullanılarak üretildiğini belirten Min, bu hologramları cihazlara entegre etmekle cihazların ekran boyutunun önemsiz hale getirileceğinin altını çizdi. Üretilen üç boyutlu hologram sayesinde tıbbi cihazlar, eğitim, veri depolama, savunma gibi birçok alanda devrim olabilecek özellikleri barındırdığını sözlerine ekleyen Min, buluşlarının birçok sektörün gelişimini tamamen değiştireceğini savundu.

Dr. Zengyi Yue ise bundan sonraki amaçlarının üç boyutlu hologram görüntülemeyi sağlayabilmek adına LCD ekranların üzerine yerleştirilebilecek bükülmez bir film olacağını belirtirken ürettikleri nano hologramın boyutunu da 10 kat daha küçültmek istediklerini sözlerine ekledi.

Avustralya ve Çin işbirliği ile geliştirilen bu hologram sistemi sayesinde akıllı telefon, bilgisayar ve televizyon dünyasında varolan cihazlar için üç boyutlu hologram teknolojisinin üretilmesine kapı araladığı öne sürüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.