Dünya'nın Dışında İnsanların Yaşayabileceği Bir Yer Bulundu

Satürn gezegeninin uydusu olan Titan'da yer alan koşulların, gelecekte çok büyük bir insan kolonisine ev sahipliği yapmak için uygun durumda olduğu bildirildi.

Dünya'nın Dışında İnsanların Yaşayabileceği Bir Yer Bulundu

Satürn gezegeninin uydusu olan Titan'da yer alan koşulların, gelecekte  çok büyük bir insan kolonisine ev sahipliği yapmak için uygun durumda olduğu bildirildi.

Sonuçları açık bir şekilde ''New Scientist'' dergisi içerisinde yayımlanmış olan araştırma kapsamında, Gezegen Bilim ve  de California Teknoloji enstitüleri içinde görevli bulunan bilim adamlarından Amanda Hendrix ve de Yuk Yung'la  Titan ile alakalı verileri inceleyip uydunun gelecekteki dönemde insanoğlunun yaşaması amacıyla gerekli türlü enerji kaynaklarını barındırmakta olduğunu da ortaya koydu.

Araştırma kapsamında, Titan'ın nükleer enerjinin yanında hidro enerji ve  de güneş enerjisinden faydalanmak amacıyla uygun koşullara sahip bulunduğu belirtildi.

Bilim insanları, Titan'da yer alan metan bolluğunun nükleer enerjiler için olağanüstü bir yarar sağlayabileceğini ve de  dalgalanmanın yalnızca bir santimetre  kadar olduğu tespit edilmekte olan göllerin, sıvının yokuş aşağı  bir şekilde akmasının olanaklı kılınması durumunda önemli  bir ölçüde enerji üretebilecek olduğunu ifade etti.

Araştırmayı gerçekleştiren, Güneş'e  olan uzaklığı Dünya'nınkinden 10 kat daha çok olan Titan gezegeninde, gelişmiş bir güneş enerjisi yöntemi ile elde edilebilecek enerjinin de çok geçerli bir seçenek olabileceğine dikkatleri çekti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin nüfusu, yani  tam olarak 300 milyon kişiden oluşmakta bulunan bir koloninin enerji ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla Titan'ın yüzeyinin %10'luk kısmının güneş panelleri ile kaplanmasının gerekmiş olduğu kaydedildi.

satürn titan dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.