Dünya Üzerindeki İlk Blockchain Telefonu Duyuruldu

Sirin Labs şirketi, Finney ismini vermiş olduğu ve de blockchain (blok zincir) üstünde çalışabilen açık kaynaklı bir tane akıllı telefon geliştirdiğini açıkladı.

Dünya Üzerindeki İlk Blockchain Telefonu Duyuruldu

Sirin Labs şirketi, Finney ismini vermiş olduğu ve de  blockchain (blok zincir) üstünde çalışabilen açık kaynaklı bir tane akıllı telefon geliştirdiğini açıkladı. Firma, Sirin işletim sistemini kullanacak  olan bu akıllı telefonu konusunda fazlası ile iddialı bir durumda.

Sirin Labs şirketi, daha öncesinde 14.000 dolar tutarında Solarin isimli akıllı telefonu ile birlikte ismini duyurmuştu. Şimdik gelecek Finney modeli içerisinde ise Bitcoin'in öncüsü olan  Hal Finney’e bir saygı duruşunda bulunulmuş. Firma, bu  gelecek akıllı telefonunun dünya üzerindeki tek gerçekten komple güvenli ve de şifreli paraları tutabilecek kadar emniyetli  bir modeli olacağını söyleyebilecek kadar çok iddialı.

Bütün Finney cihazları, IOTA Tangle isimli teknolojisinden gücünü alıyor olacak bir bağımsız blok zincir ağı oluşturulmuş olacak. Bu cihazlara ilerleyen dönemlerde gelecek hepsi bir arada olan PC modeli de dahil edilmiş. Ağ ayrıca, ana para birimi şeklinde SRN jetonunu kullanıyor olacak ve de  merkezi  bir durumda olmayan omurga veyahut madencilik merkezlerinin sayesinde işlem zamanı karmaşık bir duruma gelmeden işleyebiliyor olacak.


Cihazlar ise, kripto cüzdanlar ve de güvenli bir alışveriş erişimi şeklinde blok zinciri uygulamalarını destekleyebilmek üzere özel bir şekilde tasarlanmış durumdaki Sirin işletim sistemi ile çalışıyor olacak. 256 GB'lık bir dahili depolama alanı ile birlikte 16 megapiksellik bir (MP) kamera ve pek çok güvenlik özelliğine sahip durumda bulunacak akıllı telefonun 1.000 dolar tutarındaki bir fiyat etiketine sahip olarak gelmesi bekleniyor.

Ekim ayının içinde ürünün gelişimi amacıyla destek sağlayabilecek bir kitlesel satış etkinliğinin planlanmakta olduğunu da belirtmekte yarar var.

sirin labs finney blockchain
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.