Dünya Üzerindeki En Çok Satan Oyununu GTA 5 Olduğu Açıklandı

GTA 5 oyununun satışları oyunun çıkmasından 4 sene sonrasında bile hiç bir şekilde dur durak bilmemekte.

Dünya Üzerindeki En Çok Satan Oyununu GTA 5 Olduğu Açıklandı

GTA 5 oyununun satışları oyunun çıkmasından 4 sene sonrasında bile  hiç bir şekilde dur durak bilmemekte. Açıklanmış olan son veriler ile fenomen durumuna gelmiş olan ünlü video oyunu artık bütün zamanların en fazla satan yapımı olmayı da başarmış oldu. Bu şekilde inanılmaz istatistiklerine de bir yenisini daha eklemiş bir durumda oldu.

Rockstar şirketine ait olan oyunlarının dağıtımcılığını üstlenmiş bulunan Take-Two 2018 senesinin öncesinde 2017 senesinin son çeyreğine ait olan raporları kamuoyuyla paylaştı. Burada en fazla dikkat çeken şey ise elbette GTA oyununun muazzam  durumdaki satış rakamlarıydı.

2013 senesi içerisinde PS3 ve de Xbox 360 konsolu için ilk defa satışa sunulduğu zaman bütün zamanların en hızlı satmayı başaran video oyunu olarak karşımıza çıkan yapım, şimdiye kadarki süreçte ömrünü tamamlar şeklinde düşünülüyordu ancak Rockstar şirketinin efsane açık dünyası da beklentileri aşmaya devam etmekte. Hem 7. nesildeki, hem ise 8. nesildeki konsollara, aynı zaman içerisinde  PC’ye  de çıkan GTA oyunu, 85 milyon tane satış rakamı ile beraber bütün zamanların en fazla satanı olmayı başarmış durumda.

Amerika’nın video oyunları kısmında çok önemli bir başarısı olarak ön plana çıkan bu yapım, aynı zaman içerisinde ülkenin Japonya'yla olan video oyun çekişmesi konusunda da eşsiz bir öneme sahip.

gta gta 5 rockstar games
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.