Dünya Dışında Bir Yaşam Bulunduğunu İddia Ettiler

Dünya dışında yaşam ve evren içerisinde yalnız olup / olmamakta bulunduğumuz düşüncesi insanlığın en fazla merak ettiği konuların arasında yer almakta.

Dünya Dışında Bir Yaşam Bulunduğunu İddia Ettiler

Dünya dışında yaşam ve evren içerisinde yalnız olup / olmamakta bulunduğumuz düşüncesi insanlığın en fazla merak ettiği konuların arasında yer almakta. Rus asıllı kozmonotlar, dünya dışında yaşam için somut kanıtlar bulmuş oldukları konusunda iddia da bulundu.

Bilim kurgu filmleri içerisinde, ''dünya dışında yaşam'' denildiği zaman hep farklı bir medeniyete ait olan radyo sinyalleri ve aslında belki bir uzay gemisi canlandırılmaktaydı. fakat bu durum  ise günümüz için fazlası ile  küçük bir ihtimal. Şu an içerisinde elde edilmiş olan verilerde gelişmiş bir tane  canlıdan ziyade küçük bir tane bakterinin bulunma olasılığı bile  fazlasıyla büyük bir heyecan yaratmakta. Rus Uzay Ajansı ise, bu dünya dışındaki canlının bulunmuş olabileceğini iddia etti

Rus  asıllı kozmonotlarının, Uluslararası Uzay İstasyonu'nun dışından toplanmış olan küçük bir bakteri bulmuş olduğu bildirildi. Gerçekleştirilen açıklamadan bu bakterinin ise hiç bir şekilde dünyamıza ait olmadığı ve  de bu kalıntının dünya dışındaki yaşamı işaret edebilecek olduğu öne sürüldü. Eğerki bu bulgu teyit edilebilir ise dünya dışındaki yaşamın ilk somut kanıtlarından bir tanesi olacak.

Keşfin seneler önce toplanmış olan parçalar üstünde yapıldığı söylenmekte. Rus kozmonotlardan Anton Shkaplerov, incelenmiş olan bakterinin ISS modülünü fırlatılmadan önce bulunmadığını ve de dünya dışından gelmiş olduğunu belirtti.

Hala süren incelemelerde bakterinin çeşidi hakkında detaylı araştırmalar yürütülmekte.

rus kozmonot uzay dünya dışı yaşam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.