Drone Teknolojisi Kullanılarak En Uzağa Kargo Teslimatı Rekoru Kırıldı

Hali hazırda Drone teknolojisini kullanmaya başlayan firma sayısı binlere ulaştı. Hatta bu sayının önümüzdeki süreçte yaşanacak gelişmelerle ciddi boyutlara ulaşacağını düşünüyoruz. Genellikle Drone ile kargo taşımacılığı yapılmasını kısıtlayan yasalar olduğunu söylemek gerekiyor. En azından Amerika'da görüş açısından çıkan bir Drone kullanmak yasak.

Drone Teknolojisi Kullanılarak En Uzağa Kargo Teslimatı Rekoru Kırıldı

Bu sebeple Drone kullanımında öncü olan UPS, Amazon ve 7-Eleven gibi firmaların maksimum teslimat aralığı 2 kilometreyle sınırlı. Ancak Drone ile teslimat mesafesi rekoru geçtiğimiz günlerde kırıldı. Nevada Özert Sistemler Enstitüsü olarak bilinen NIAS birebir faaliyete eşlik etti. Aynı zamanda Ulusal Hava Sahası Sistemi olarak tanımlanan NAS içinde belirlenmiş bir rotanın dışına çıkılamadı.

Drone ile 156 kilometre yol gidilerek Pnömatik bir parça sevkiyatı gerçekleştirildi. Tabi ki bunun için kullanılan profesyonel Drone sabit kanatlıydı. Daha önceki görevlerde de kullanılan HQ-40 UAV marka Drone Texas'ta başladığı yolculuğunu kargosunu yaparak Austin'de noktaladı.

Böylece dünya üzerinde Drone ile en uzun teslimat gerçekleştirilmiş oldu. HQ-40 UAV Drone özelliklerinin gelişmiş olması, sabit kanatları ve gücü en büyük artıları olarak tanımlanıyor. Hücresel veriyle kontrol edilen cihazın geniş bir sektör yelpazesine hitap edecek ciddi bir lojistik gelişimi temsil ettiği savunuluyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte kamera teknolojileri, navigasyonlar, otokontrol sistemleri, hücresel veriyle uzaktan bağlantı teknolojisi Drone modelleri arasında yaygınlaşacak gibi görünüyor. Haliyle ileride hayatımızın hemen her alanında hizmet veren firmalar bu cihazlarla hizmet kalitesini arttırmayı amaçlayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.