Drone Kullanarak Otonom Bir Teslimat Ağını Kurdular

Drone ile birlikte ürün teslimatı sektörünün öncüsü olan Amazon şirketi başta olmak üzre pek çok firma için artık test süreçlerinden çıkıp standartlaşmaya doğru yol alırken lojistik firmalarından MatterNet, bu konu ile ilgili olarak çok başarılı bir çalışmaya daha imzasını attı.

Drone Kullanarak Otonom Bir Teslimat Ağını Kurdular

Drone ile birlikte ürün teslimatı sektörünün öncüsü olan Amazon şirketi başta olmak üzre pek çok firma için artık test süreçlerinden çıkıp standartlaşmaya doğru yol alırken lojistik firmalarından MatterNet, bu konu ile ilgili olarak çok başarılı bir çalışmaya  daha imzasını attı.

Sağlık kurumları için basit bir şekilde paket taşıyabilmek amacıyla İsviçre içerisinde otonom bir drone ağı kurmuş bulunan şirket, gelecek ay faaliyete geçirecek olduğu sistem ile birlikte tıbbi ürünlerin hastanelere yaklaşık olarak 30 dakika içinde teslim edilebilecek olduğunu belirtmekte.

Hazırlanmış olan paketler ürünün gidecek olduğu konumun bağlantısının yer aldığı QR kod okutulduktan sonrasında istasyona yerleşmekte ve de  bu aşamadan sonrasında sistem paketi drone'a yerleştirip ürünün teslimatı amacıyla hemen harekete geçmekte.

Kısa bir zaman içerisinde karşı tarafta yer alan istasyona ulaşmayı başaran drone, aynı yüklenişte olduğu ürünü bu istasyonun içine bırakabiliyor. 

2 metrekarelik bir alan üstüne kurulmuş olan ve fazlası ile yenilikçi bir posta kutusunun görünümünde bulunan bu bahsi geçen  istasyonlar, droneların pillerini otomatik bir şekilde değiştirip yeniden şarj edebilmekte. Bu şekilde kullanıcının tek yapması gerekli olan, paketleri sisteme tanımlayabilmek ve de  yerleştirmek olmakta.

Matternet şirketi, öteki lojistik firmalarına da bu Teknolojiyi tedarik edebilecek olduğunu belirtirken, İsviçre'de daha çok şehire yayıldıktan sonrasında Amerika Birleşik Devletleri ve de  İngiltere gibi ülkeler içerisinde bu sistemi daha fazla yaygınlaştırmayı istiyor.

drone amazon matternet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.