Doom İle Wolfenstein Oyunları da Nintendo Switch Platformuna Gelecek

Nintendo Switch sahibi olan herkes, port'ların konsol eko sistemi içerisindeki büyük bir parçası olduğunu söyleyebilmekte.

Doom İle Wolfenstein Oyunları da Nintendo Switch Platformuna Gelecek

Nintendo Switch sahibi olan herkes, port'ların konsol eko sistemi içerisindeki büyük bir parçası olduğunu söyleyebilmekte. Nintendo ise daha şimdiden Mario Kart 8 gibi bir çok oyunu taşınabilir durumdaki konsola aktarmış bir halde olmakla beraber L.A. Noire ile birlikte The Elder Scrolls V: Skyrim benzerindeki yolda olan oyunlar da  bu kütüphaneyi genişletmiş olacak. Fakat şimdilik  ise Switch, şu anda yer alan nesildeki AAA adlarının hiçbir tanesini konsola aktarmış durumda değil. Neyse ki Bethesda şirketi bu durumu değiştirmeyi plamlamakta. Gerçekleştirilmiş olan Nintendo Direct etkinliği kapsamında firma, 2016 senesinin Doom oyununu da Switch platformuna getirecek olduğunu duyurdu.

Bethesda şirketinin söylediğine bakılırsa Doom' oyununun Switch sürümü ise, SnapMap editörü hariç olmak üzere bütün güncellemelere ve  de DLC'lere sahip bir durumda olacak. Öte yandan oyunun fiziksel durumdaki sürümünün gerekli boyutlar nedeniyle yalnızca tek kişilik oyun moduna sahip bir durumda olacağını da belirtmekte bir yarar var. Online fazla oyunculu bir şekilde oynamak amacıyla bedava bir tane güncellemeyi  de indirmeniz gerekli olacak. Doğal bir şekilde dijital paketi seçmiş olan kullanıcılar tüm oyunu tek defa elde etmiş olacaklar.

Doom pyununu Nintendo Switch platformuna getirmenin yanında Bethesda şirketi, Wolfenstein II oyununu da  Nintendo'nun taşınabiliri üzerine getirmeyi planlamakta. Xbox One platformu ve de  PlayStation 4 platformu  için planlanmış 2 oyunun daha da  zayıf durumdaki bir platforma getirilecek olması beklenmeyen bir hamle olarak görülse bile, 3. parti geliştiricilerinde Nintendo Switch konsolunu artık ciddiye almış olduklarına yönelik bir işaret olması açısından çok fazla önemli...

 

nintendo switch doom wolfenstein
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.