Donal Trump'a Hackledikleri Tabeladan Küfür Ettiler

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde bir zamandır görevde bulunuyor olan başkan Donald Trump, halktan tepkiler almaya da halen devam ediyor gibi gözükmekte.

Donal Trump'a Hackledikleri Tabeladan Küfür Ettiler

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde bir zamandır görevde bulunuyor olan başkan Donald Trump, halktan tepkiler almaya da halen devam ediyor gibi gözükmekte. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde Kaliforniya'da yer alan Carpenter yolunda hükümetin tarafından koyulduğu açıklanan elektronik trafik tabelaları üzerinde Donald Trump'a yönelik olan küfürlerin yer almaya başlaması sosyal medya üstünde çok kısa bir zamanda yayılmaya başladı.

Durumun  hızlı bir şekilde yayılmasının hemen sonrasında bir inceleme başlatmış bulunan resmi makamlar ise bu olaya kısa bir zaman içerisinde resmi bir açıklama getirdiler. Hackerın bu tabelaya fiziksel bir şekilde müdahale etmiş olduğu konusunda bir açıklama yapan yetkililer kablolama sisteminde gerçekleşen değişiklikler sebebi ile uzaktan tabelanın mevcut durumunun takip edilememiş olduğunu ve bu sebeple de çok uzun bir zaman fark edilememiş olduğunu açıkça dile getirdiler.

Sistemi tam olarak istediği biçimde ayarladıktan  hemen sonra ekran kontrolcüsünü de çalmış olan hacker, bu sebep ile yetkililerin fiziksel  bir müdahalede işlerini daha fazla zorlaştırmayı da başarmış. Yerel olarak görevli bulunan polis tarafından aranmaya başlayan bu tabela hackerı ile ilgili olarak şimdilik herhangi bir bilgi yer almıyor olsa bile, yapmış olduğu bu büyük çaplı olayla birlikte gündeme  de damgasını vurmayı başarmış oldu.

abd tabela hack
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.