DJI Spark Sahipleri İçin 1 Eylül Konusunda Uyarı Yapıldı

DJI Spark isimli bir drone sahibi iseniz bu haberimiz sizi çok yakın bir şekilde ilgilendiriyor.

DJI Spark Sahipleri İçin 1 Eylül Konusunda Uyarı Yapıldı

DJI Spark isimli bir drone sahibi iseniz bu haberimiz sizi çok yakın bir şekilde ilgilendiriyor. Eğerki 1 Eylül tarihine kadarki süre içerisinde sunulmuş firmware yazılımının güncellemesi ile son sürüme geçmez iseniz DJI Spark zemin içerisinde çakılı bir durumda kalacak.

Küçük  olan boyutuna karşın bolca yeteneğe sahip bulunan DJI Spark, tüketicilerin tarafından  çok büyük ilgi görmüş idi, fakat drone ünitelerinin ani bir şekilde uçuş esnasında güç kaybedip düşmesi konusundaki şikayetler ise firmanın ve de haliyle kullanıcıların canlarını sıkmıştı.

DJI ise, güvenlik endişeleri nedeniyle önceliklerinden biri olan uçuş güvenliğini ve de  ürün güvenilirliğini en üst seviyede tutabilmek maksadıyla mecburi bir firmware güncellemesini yayımlamış durumda. Güncelleme  ise kararlılık ile birlikte bağlantı ve de batarya başlıklarında bir takım geliştirmeler sağlamakta.

Tabii ki  de kullanıcıların sahibi bulunduğu bu drone ünitelerinin güncelleme işlemini gerçekleştirmemeleri halinde böyle kitlenmesi doğru bulunmamakta ama gökten kafalarına sert bir biçimde hem de keskin pervaneleri ile düşecek olan bir cisimi kimler ister ki?

Mayıs ayı içerisinde DJI tarafından alınmış olan bir karar ile, firma veritabanına kaydedilmemiş olan drone’ların uçma ile ilgili yeteneklerinin kilitlenecek olduğunun açıkladığını da yeniden hatırlatalım. Firma bunun sayesinde, bölgesel olan düzenlemelere bağlı bir şekilde yazılım güncellemelerinin yapılmış olduğundna emin olmayı istemişti.

djı djı spark drone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.