DJI Şirketi Kullanıcıların Gizliliğiyle Alakalı Yeni Hamlesini Yaptı

DJI şirketi kullanıcılarının verilerinin gizliliğiyle alakalı endişeleri için çalışmalar yapmayı sürdürüyor. DJI GO ile birlikte DJI GO 4 uygulamalarına gelmiş olan güncelleme ise bunun bir göstergesidir.

DJI Şirketi Kullanıcıların Gizliliğiyle Alakalı Yeni Hamlesini Yaptı

DJI  şirketi kullanıcılarının verilerinin gizliliğiyle alakalı endişeleri için çalışmalar yapmayı sürdürüyor. DJI GO ile birlikte DJI GO 4 uygulamalarına gelmiş olan güncelleme ise bunun bir göstergesidir.

DJI şirketi, bilgileri bulunmadan kullanıcı verisi paylaşmakta olan eklentileri son güncellemesi ile  beraber ortadan kaldırmış bir halde. Firma, kullanıcıların gizliliği ile alakalı bir şekilde kendisine yöneltilmiş olan eleştiri oklarını böylelikle bir nebze de olsun azaltmanın niyetinde gibi gözükmekte.

DJI  şirketi resmi blog sayfasının üstünden gerçekleştirdiği duyuru ile birlikte DJI GO modeli ve DJI GO 4 modelinin uygulamaları için çok önemli güncellemeler sunmuş olduğunu açıkladı. İnternet üstünden veri transferi yapmış olduğu konusunda endişelere karşı gerçekleştirilen bu özel hamle sonrasında, uygulamalarda yer alan JPush ismine sahip üçüncü parti olan eklentinin sonu getirilmiş oldu.

JPush ise, Android işletim sistemi için DJI GO modeli ve DJI GO 4 modelinin uygulamalarında videonun dosyası DJI SkyPixel isimli video paylaşım platformuna yüklendiği zaman bildirim sağlamak maksadıyla kullanılmaktaydı. Diğer taraftan bu süreci bitirmek amacıyla çok fazla veriye ihtiyacı olmayan eklentinin, Android cihazlar içerisine yüklü bulunan uygulama listesi de dahil olarak kişisel bilgileri toplamış olduğu fark edildi. DJI şirketi de bunu fark eder etmez  hemen eklentinin erişim haklarını yürürlükten kaldırmış olduğunun altını çizmekte. Ekleyecek olursak firma, iOS işletim sistemi için jsPatch ve  de Android işletim sistemi için Tinker isimli acil yama eklentilerini de bitirmiş.

DJI şirketi, geliştiriciler için çok daha yeni bir dahili eğitim programı ile kodlarında hata bulmuş olanlara 30.000 dolar tutarına kadar ödeme yapacak olduğunu belirtiyor. Kısa bir şekilde firma, kullanıcıların verileri ile alakalı endişelerini giderme konusunda çok kararlı. 

djı djı go djı go 4
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500