Diş Lekelerinden Kurtulmanın Yolları Nelerdir

Diş lekeleri kuşkusuz günümüzde en fazla şikayet edilen diş hastalıklarından biri. Bu yazımızda bu konuda ziyaretçilerimize bilgiler vermeye çalışacağız.

Diş Lekelerinden Kurtulmanın Yolları Nelerdir

Diş sağlığı hususunda son  zamanlarda arama motorlarında çokça aratılan diş lekeleri hususunda bir makale hazırlamayı uygun bulduk. Bu yazımızda diş lekelerinin nasıl oluştuğuna ve lekelerin önüne nasıl geçebileceğimize dair bilgiler vermeye çalışacağız.

Diş lekelerinin ilk önce neden oluştuğunu anlatacak olursak; Aslında bunun pek çok sebebi vardır. Örneğin genetik etkenler oldukça önemlidir. Eğer anneniz , babanız diş lekeleri ile mücadele veriyorsa bu tabii illa sizde de olacağı anlamına gelmez ancak genetik unsurlar diş lekeleri yönünde etkilidir. Çünkü diş yapınız lekeleri tutmaya daha elverişli olabilir veya genlerden taşınan bir hastalığa, özelliğe sahip olabilirsiniz. Genetik unsurların dışında diş lekelerinin oluşmasına neden olan bir diğer etken de yediğimiz yiyecekler, içtiğimiz içeceklerdir. Mesela kahve, içinde bulundurduğu değerler nedeniyle diş lekesine sebebiyet veren maddelerden biridir. Aynı şekilde çay da diş lekelerine sebep olan içeceklerden birisi olarak dikkat çekmektedir. 

SİGARA İLE ÇAY KEYFİ YAPANLAR DİKKAT !

Sigara - çay , sigara - kahve keyfi bilindiği üzere sigara tiryakilerinin vazgeçemedikleri, daha doğrusu vazgeçmek istemedikleri bir şeydir.Ancak diş lekelerinden şikayet ediyor ve aynı zamanda ifade ettiğimiz ikilileri aynı anda kullanıyorsanız kötü haberimiz var ; Özellikle sigara ile çay, sigara ile kahvenin aynı anda tüketilmesi diş lekelerinin daha çabuk oluşmasını sağlıyor. Sigara içtikten sonra dişlerinizde bir rahatsızlık hissediyorsanız, sigara ile çayı beraber içtiğinizde daha fazla rahatsızlık hissedeceksinizdir. Bu nedenle kahve ile sigara, kahve ile çayın aynı anda tüketilimemesi gerekiyor. Öte yandan sigara zaten tek başına dahi diş lekelerine neden olabiliyor.

DİŞ LEKELERİMİZİ GİDERMEK İÇİN NELER YAPMALIYIZ?

Diş lekelerinin önüne geçebilmek için uygulayabileceğimiz bazı metodlar var ancak bu metodların pek işe yaradığına şahit olmadık. İnternet ortamında portakal kabuğunun leke olan bölgeye sürülmesi ve benzeri pek çok önerilerde bulunuluyor ancak benim size önereceğim şey diş lekeleri için üretilen özel macunları kullanmanızdır. Ancak her diş lekesi için özel üretildiğini beyan eden macun maalesef yeterli verimi vermiyor. Bu yüzden reklam tanıtım sözcüklerine değil, performansa göre seçim yapın. Düzenli olarak günde iki defa lekeler için özel üretilmiş diş macunu ile dişlerinizi fırçalayın. Sigara, çay ,kahve tüketimini azaltın çünkü bunlar gün içinde çok tüketiliyor ve en fazla etki eden içecekler de maalesef bunlar. 

Eğer özel diş macunu da bir işe yaramadıysa yapmanız gereken şey ilk iş bir diş hekimine gözükmektir. Hatta aslında hiç diş macunu ile uğraşmadan direk diş hekimine gözükmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü diş hekimleri diş lekeleri için özel bazı metodlara sahiptirler.

 

diş lekelerini geçirmenin yolları diş lekesi nasıl geçer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.