Dinamik Esneyebilen AMOLED Ekran Tanıtıldı

Dinamik Esneyebilen AMOLED ekran görücüye çıktı. Samsung'un esnek ekran teknolojisinde nasıl yenilikler sunuluyor? Yeni esnek ekran ne zaman kullanıma girecek?

Dinamik Esneyebilen AMOLED Ekran Tanıtıldı

Samsung ekran teknolojileri konusunda sürekli yeni adımlar atmaya başladı. Apple’ın akıllı telefonları için bile ekran tedarikçisi olarak görev alan Apple’ın son olarak ise Super AMOLED ekran teknolojisini duyurduğunu biliyoruz. Birçok akıllı telefonlar kullanılan Super AMOLED ekran teknolojisinden sonra şimdi ise merakla beklenen bir ekran tipi daha ortaya çıktı. Yeni yapılan tanıtımla ortaya çıkan Dinamik Esneyebilen AMOLED ekran sistemi bu kez Samsung’un esnek ekranlar sunmasını sağlayacak. Dün itibariyle tanıtılan yeni ekran teknolojisi sayesinde bir devir daha başlatan markanın ekran sistemlerinde elde edilen gelişmeler ise beğeni toplayacak cinsten.

Dinamik Esneyebilen AMOLED Ekran

Yapılan tanıtımda ilk dikkat çeken özellik ekranların içe ve dışa doğru belli bir miktarda esneklik gösterebilmesi oldu. Prototip olarak tanıtılan yeni ekranların özel bir silikon malzemesi kullandığı ve bu sayede ekranları esnemesi durumunda bozulan piksellerin onarılabildiği belirtildi. Sistemin tamamen polikristal silikon üzerine kurulu olan sistem sayesinde esnek ekran döneminin başlayacağı da belirtiliyor.

Şu an için denemelerinin devam ettiği bilinen ekranların akıllı telefonlar da değil de ilk olarak tablet serilerinde denenebileceği belirtiliyor. Ekranların boyutunun 5 inç seviyelerine indirilmesinde ise akıllı telefonlarda da bu teknolojiyi görmeye başlayacağız. Şimdilik yeni sistem için herhangi bir tarih verilmediğini de ekleyelim.

samsung esnek ekran esneyebiilen amoled ekran esnek ekran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.