Depolama Alanı Canavarı Sosyal Medya Uygulamaları

Android veya IOS fark etmeksizin kullandığımız akıllı telefonlardaki depolama alanı sorununun en büyük kaynağı sosyal medya uygulamaları oldu. Sosyal medya uygulamaları facebook, instagram, twitter vb uygulamalar akıllı telefonların depolarını adeta sömürüyor.

Depolama Alanı Canavarı Sosyal Medya Uygulamaları

Sosyal medya, günümüzde vazgeçemediğimiz ender alanlardan bir tanesi.. hatta belki en tepesinde yer alıyor.. Günümüzün büyük bir kısmını facebook, twitter veya instagram gibi uygulamalarda geçiriyor, arkadaşlarımızla sohbet ediyor, fotoğraflarımızı arkadaşlarımızla veya sevdiklerimizle paylaşıyor, sevdiklerimizin paylaştığı fotoğraf veya videoları izleyip yorumlar yapıyoruz..

Elbette yeni arkadaşlıklar da kuruyor yeni maceralara da başlayabiliyoruz.. Hatta girişimci olanlarımız bu alanları ekmek teknesi olarak bile kullanabiliyor.

Ancak her getirinin elbette bazı götürüleri de olacak ve oluyor.. Son yapılan incelemelere göre günümüzün neredeyse yarısını geçirdiğimiz sosyal medya uygulamaları, telefonlarımızın veya tabletlerimizin depolama alanlarını adeta sömürüyor.. Eğer düzenli aralıklarla telefon veya tabletteki depolama alanlarını kontrol etmez veya bakım yapmazsak bir süre sonra depolama alanımızın bittiğine dair uyarılar almaya başlıyoruz.. İşte, facebook, twitter, instagram gibi sosyal uygulamalar buna neden olan uygulamaların en tepesinde yer alıyor.

59 MB seviyelerinde indirilen Facebook uygulaması, önbellek boyutu yüzünden 300 MB seviyesine kadar ulaşabiliyor. Uygulama boyutu 59 MB veri iken boyutu 92 MB çıkıyor. Messenger ise, toplamda 95 MB civarı oluyor. 

Snapchat'in ısınma derdi ise hepimizin bildiği bir gerçek. Bu uygulamayı uzun süre kullanmamak en iyisi. Zira anakartta erime sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

Uygulamaların hafıza yemesi sorununun çözümü için, otomatik önbellek temizleme veya dosya küçültme kullanımı yaygınlaşmalı.

Telefonların hafızasının büyümesi ise, fiyatların artışı anlamına geliyor. Hafıza, depolama ve fiyat odaklı bir pazara doğru gidilmeli.

 

hafıza uygulama sosyalmedya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.