Demokrasi Nöbeti Ne Zaman Bitiyor

15 Temmuz'da başlatılan ve halkın da desteğiyle bastırılan darbe girişimi sonrası halkın meydanları boş bırakmadığı demokrasi nöbetlerinin ne zaman biteceği belli oldu. Demokrasi nöbetleri ne zaman bitiyor? işte o tarih

Demokrasi Nöbeti Ne Zaman Bitiyor

Darbe Kalkışma Girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "demokrasiye sahip çıkın" çağrısıyla başlayan "demokrasi nöbeti" darbenin üzerinden geçen 15 günlük süreye rağmen devam ediyor. Ne zaman biteceği merak edilen Demokrasi Nöbeti ile ilgili halk merak içinde.


Teknogündem haber sitesinin edindiği bilgiye göre Demokrasi Nöbeti'nin bitiş tarihi Ankara'dan gelecek direktife bağlı. Ancak, özellikle toplu taşım araçlarının ne zaman ücretli hale geleceği konusunda yapılan açıklama sonrası, demokrasi nöbetlerinin de ne zaman sona ereceği tahmin edilir hale geldi. 

Demokrasi nöbetlerinin bitmesi için, halkı meydanlara davet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "darbe tehlikesi tamamen bitmiştir" söylemini gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu doğrultu da demokrasi nöbeti son bulmuş olacak. 15 günü geçen Darbe Kalkışma Girişimiyle başlayan Demokrasi Nöbeti'nin bir diğer bitiş yolu da TBMM'nin alacağı karar. Bu kararın alınması halinde yine Cumhurbaşkanı'nın onayı gerekebilecek.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı gereken Demokrasi Nöbeti'nin bitiş şekli böylece belli olmuş oldu. Her iki durumda da Türk halkını sokağa davet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi Nöbetini bitirecek kişi, bu nöbeti başlatan kişi olacak.

7 Ağustos 2016 tarihinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı büyük miting geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Ücretsiz toplu taşım hizmeti de yine bu tarihte sona erecek. Bu bağlamda, demokrasi nöbetlerinin de yine aynı tarihte sona ereceği tahmin ediliyor. 

demokrasi nöbeti demokrasi nöbetleri ne zaman bitiyor cumhurbaşkanı erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.