Dell Kablosuz Bir Şekilde Şarj Edilen Laptopunu Satışa Sundu

Amerika Birleşik Devletleri menşeine sahip olan şirketlerde Dell, CES 2017 esnasında açıkladığı Windows 10 işletim sistemli 2'si 1 arada özellikli dizüstü bilgisayarını bugün itibari ile satışa çıkarttı. Bilgisayardaki en büyük özellik ise kablosuz bir şekilde şarj desteğiyle gelmesi.

Dell Kablosuz Bir Şekilde Şarj Edilen Laptopunu Satışa Sundu

Amerika Birleşik Devletleri menşeine sahip olan şirketlerde Dell, CES 2017 esnasında açıkladığı Windows 10 işletim sistemli 2'si 1 arada özellikli dizüstü bilgisayarını bugün itibari ile satışa çıkarttı. Bilgisayardaki en büyük özellik ise kablosuz  bir şekilde şarj desteğiyle gelmesi.

Telefonlar içerisinde görmeye alışmış olduğumuz kablosuz şarj özelliğini, dünya üzerinde bir ilk olarak Dell şirketi dizüstü bilgisayarına yerleştirmiş oldu.
 
Dell Latitude 7285 bilgisayarının özellikleriyse hiçte fena değiş. İşlemci görevini Intel Core i5-7Y54 üstlenmiş. Öte yandan dizüstü bilgisayar 8GB'lık RAM ve de 128GB'lık bir SSD depolama alanı gibi çok uygun donanımlar ile geliyor. 12 inç'lik büyüklükteki ekranı, cihazı rahat bir şekilde tablet PC veyahut dizüstü bilgisayar şeklinde kullanabilmenize olanak sağlamakta. Çıkış birimlerinde de, 2 tane Thunderbolt 3 USB-C bağlantısı noktası, microSD bir kart yuvası, SIM kartı yuvası ve de kulaklık girişleri yer alıyor.

Dell şirketinin tarafından kablosuz şarj ile ilgili gerçekleştirilem açıklama içerisinde; ''manyetik bir rezonans kablosuz şarjı teknolojisi''nin kullanılmış olduğu ve de 30 watt'lık bir güç ile beraber bilgisayarın şarj edilebilecek olduğu söyleniyor.

Aslında Dünya üstünde kablosuz şarj teknolojisi ile üretilen ilk bilgisayar olsa bile sahip olduğu donanımlar ile birlikte Dell Latitude 7285 modeli için istenmekte olan ücret çokta kullanıcı dostu olarak gözükmüyor. Yalnızca tablet PC için istenmiş olan ücret 1.200 dolara yakın. Öte yandan kablosuz şarj desteğine sahip bir dizüstü bilgisayara da sahip olmayı istiyorsanız, 380 dolar tutarındaki ücreti ile satılmakta bulunan klavyeyi ve 200 dolarlık bir fiyat etiketine sahip bulunan pedi de satın almanız gerekli. Bütün bu donanımların fiyatı toplam olarak 6.300 Türk lirasına kadar çıkmış oluyor. Ülkemiz içerisinde bu fiyatlara  birde vergilerin eklenecek olduğunu düşündüğümüzde, karşımızda göreceğimiz fiyat ciddi anlamda çok can yakacak gibi durmakta.

dell ces 2017 dell latitude 7285
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.