Dell, Dizüstü Bilgisayarlar İçin Kablosuz Şarj Ünitesi Geliştirdi !

Önemli bir yatırma imza atan Dell, diz üstü bilgisayarlara özel kablosuz şarj olma özelliğini geliştirme kararı aldı. Çalışmanın ilk demosunun tanıtımı yapıldı

Dell, Dizüstü Bilgisayarlar İçin Kablosuz Şarj Ünitesi Geliştirdi !

İlk olarak cep telefonları için yapılan ardından da giderek gelişme gösteren kablosuz şarj özelliği, Dell tarafından yeni bir gelişimin temelinin atılmasına neden oldu. WiTricity ile bir anlaşma yapan ve kendi diz üstü bilgisayarları için bu teknolojiyi uyarlayan Dell, geçtiğimiz günlerde yapılan teknoloji fuarında bu çalışmanın demosunu tüketicileriyle buluşturdu.


Yeni diz üstü bilgisayar konseptiyle birlikte alıcı ve verici şarj plakalarının üst üste gelme zorunluluğunu ortadan kaldıran WiTricity teknolojisi çok güvenli bir manyetik alan oluşturarak ve bu alan içerisine giren dizüstü modeli şarj ediyor. Bu yeni teknoloji manyetik alanı manipüle edebiliyor. Bu da belli bir noktaya aktarım yapılabiliyor anlamına geliyor. Bunun yanında mermer gibi katı maddelerden geçebilme özelliği de mevcut olan bu özellik yaklaşık olarak olarak 30W enerji transferi gerçekleştirebiliyor. Bir diz üstü bilgisayarını bu sayede 30 dakika ile 80 dakika arasında şarj edebilme özelliği bulunacak olan bu ürünün satış fiyatı henüz belli değil. Ancak teknoloji fuarında büyük ses getiren bu ürünün 250 Dolar civarında satılacağı iddia edildi.


Dell şirketi yetkilileri fiyatın henüz netlik kazanmadığını söylese de, bu rakamdan aşağı olmayacağı belirtiliyor.


Ayrıca Dell, bu ürünü için seri üretim zamanının 2016 yılının sonu olarak belirlerken 2017 yılının ilk çeyreğinde de önce Avrupa'da ardından da tüm Dünya'da satışa sunulacak.

Kablosuz Şarj Laptop Dizüstü Bilgisayar Dell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.