DEAŞ'lı 3 canlı bomba tutuklandı!

GAZİANTEP Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Gaziantep ve Adıyaman'da düzenlenen operasyonlar sonucu 5 kişinin gözaltına alındığı bildirilirken gözaltına alınan 5 şüpheliden 3ünün canlı bomba şüphelisi olduğu belirtildi. Canlı bomba şüphelileri tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DEAŞ'lı 3 canlı bomba tutuklandı!


Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada DEAŞ terör örgütünün Türkiye'de faaliyet yürüttüğü 3 grubu bulunduğu ve bu grupların Gaziantep'te yapılan operasyonlarla deşifre edildiği ifade edilirken eylem grubunun başındaki isim olan Yunus Durmaz'ın, başına 4 milyon lira ödül konularak arandığı sırada 19 Mayıs 2016 günü düzenlenen operasyonda üzerindeki patlayıcıları infilak ettirerek intihar ettiği kaydedildi. 

Yunus Durmaz'ın canlı bomba olarak kendisini patlatmasının ardından ev ve depolarında yapılan aramalarda; Şahsın ikametinde ve depo olarak kullandıkları yerlere yapılan operasyonlarda; 31 adet canlı bomba intihar yeleği, 43 paket koli bandı ile sarılı 95 kilo TNT, 24 adet 5X22 cm ebatlarında 14 kilo bilyeli infilaklı fitili bulunan patlayıcı madde, 2 adet çuval içerisinde 37 kilo patlayıcı madde, 5 adet Kaleşnikof marka tüfek ve bu tüfeklere ait 21 adet şarjör 2100 adet fişek, 1 adet uzun namlulu otomatik silah, susturucu ve bu silaha ait dolu şarjör, 7 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Geçtiğimiz günlerde güvenlik güçlerince yüklü miktarda patlayıcı ile birlikte yakalanan Murat Dayan ve DEAŞ'ın askeri kanat sorumlusu Mehmet Fatih Alıcı'nın çapraz sorgusu sonucu alınan ifadelerinden elde edilen verilerle, fotoğraf teşhisleri ve kullanılan çeşitli teknikler ile yapılan yol göstermeleri doğrultusunda yeni operasyonlar gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyonlarda Gaziantep ve Adıyaman'da 3'ü canlı bomba olmak üzere 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınan şahıslardan ikisinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ifade edilirken canlı bomba oldukları anlaşılan 3 kişinin ise tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

Konuya ilişkin olarak Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada, ele geçirilen 3 canlı bomba şüphelisinin eylem yapmaya fırsat bulamadan yakalandıkları ifade edilirken açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Murat Dayan ve Mehmet Fatih Alıcı isimli şüphelilerin yapılan çapraz sorguları neticesi alınan ifadeleri, yapılan fotoğraf teşhisleri ve kullanılan teknikler sayesinde yaptırılan yer göstermeleri sonrasında düzenlenen operasyonla; DEAŞ terör örgütü içerisinde beraber savaşçı ve canlı bomba eğitimi alan E.S. ve M.Y. isimli şüpheliler 14.02.2017 tarihinde, yine canlı bomba eğitimi alan ve Adıyaman ilinde olduğu tespit edilen A.P. isimli şüpheli 22.02.2017 tarihinde herhangi bir eylem yapmaya fırsat bulamadan yakalanmışlardır. 3 canlı bomba şüphelisi ile beraber toplam 5 şüpheli şahıs, haklarında yapılan tahkikat sonrası adli makamlara sevk edilmiş ve canlı bomba olduğu değerlendirilen 3 kişi tutuklanmıştır."

GAZİANTEP GAZİANTEP valiliği canlı bomba deaş ışid
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.