Daimler Şirketi Dijital Asistan Duyurusu Yaptı

Daimler şirketi, dijital durumdaki müşteri hizmetlerini, kullanıcıların otomobillerini sürdüğü esnada ya da evlerinde oturdukları anda sesleri ile aktif edip çeşitli sorular yöneltebilecek oldukları bir uygulama içerisinde topluyor olacak.

Daimler Şirketi Dijital Asistan Duyurusu Yaptı

Daimler şirketi, dijital  durumdaki müşteri hizmetlerini, kullanıcıların otomobillerini sürdüğü esnada ya da evlerinde oturdukları anda sesleri ile aktif edip  çeşitli sorular yöneltebilecek oldukları bir uygulama içerisinde topluyor olacak.

Daimler şirketi, hem mevcut durumdaki hem ise potansiyel müşterilere ulaşmayı başarmış olacak.
Firmanın dijital departman sorumlusu görevinde bulunan Sabine Scheunert, Alman asıllı üreticinin yakın bir zamanda ''Mercedes’e sor (Ask Mercedes)'' ismine sahip olan bir dijital asistan tanıtacak olduğunu resmen açıkladı.

Scheunert öte yandan, asistanın global bir şekilde yayınlanmadan daha önce birkaç dil ile ve birkaç pazarda kullanıma sunulacak olduğunu da söyledi.

Scheunert, Lisbon içerisinde gerçekleşmiş olan Web Zirvesi kapsamında, ''Mercedes’e sor, kullanıcıların Mercedes-Benz şirketine ait olan araçlarının fonksiyonlarını çok iyi bir şekilde keşfetmelerine yardımcı olabilecek bilişsel bir asistan.'' şeklindeki açıklamalarında bulundu.

Bu türde yazılımlar, kullanıcılardan gelmiş olan soruları diyalogsal bir yaklaşım ile cevaplama kabiliyetine 
 de sahipler.

Bu bahsi geçen asistan, mevcut durumdaki müşterilerin yanı sıra potansiyel  durumdaki müşterilerin de firmanın mevcut hizmetleri ile  birlikte iletişime geçebilmesine bir olanak tanıyor olacak. Müşteriler ise, bu  yazılımı araçlarına ya da akıllı telefonlarına yüklenmesi durumunda asistana Mercedes ile ilgili olan soruları çok basit bir şekilde yöneltebilecekler.

daimler mercedes dijital asistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.