Daha Az Pil ve İnternet Harcayan Sosyal Medya Lite Uygulamaları

Şu sıralar global çapta kullanımda olan tüm aplikasyonların kullanıma açtığı Lite sürümleri mevcut. Uzun yıllar boyunca kullanılan eski sürümlerin derli toplu versiyonları yaratılarak bazı bölgeler için sunulmaya devam ediliyor. Örneğin internet ağı ve altyapısı gelişmemiş ülkelerde hız konusu büyük bir soruna dönüşüyor. Haliyle insanlar Facebook Lite ile sosyal ağ hesaplarına bağlanıyorlar.

Daha Az Pil ve İnternet Harcayan Sosyal Medya Lite Uygulamaları

Bunun haricinde hemen hemen birçok uygulamanın Lite sürümüne rastlanabiliyor. Tüm ülkelerde geçerli olan sürümde aktif ve seri bir kullanım yaşayabilmek için gereken altyapı olmadığında şirketler bu sürümlerini kullanıcılara sunuyor.

  • Facebook Lite

Henüz Messenger ile ayrılmamış bir Facebook deneyimiyle nostaljik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Pil ve internet tüketimi ise yarı yarıya düşecektir.

  • Skype Lite

Video görüşmelerinde veri tasarrufu sağlar.

  • Twitter Lite

Mobil sürüm için mobile ekiyle siteye giriş yaparak ulaşabileceğiniz bir sürüm mevcut. Giriş için mobile.twitter.com

  • Instagram Lite

Instagram Lite sayfası için yine instagram.com adresini mobil tarayıcınız üzerinden açabilirsiniz.

Facebook ve Skype için Lite sürüm aplikasyonlarını Play Store aracılığıyla indiremiyorsunuz. APK dosyalarını edinerek yabancı kaynak uygulamalara izin verip yüklemeyi tamamlamanız mümkün. Diğer ağlar içinse mobil sürüm hafif olarak nitelendirilen Lite sürüm olarak anılıyor. Haliyle kolayca erişebileceğiniz, hiçbir şekilde kasma, aşırı pil tüketimi ya da internet kullanımı sunmayan bir versiyonla karşımıza çıkıyor. Size doyasıya keyfini çıkarmak kalıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.