Crytek Türkiye Karadeniz Stüdyosu Kapanıyor

Crytek cephesinden gelen yeni gelişmeler var. Elimize ulaşan bilgilere göre Crytek'e ait Karadeniz'de bulunan Black Sea isimli stüdyo devredilecek. Stüdyonun yeni sahibi Sega olacak.

Crytek Türkiye Karadeniz Stüdyosu Kapanıyor

Oyun dünyasında yaşanan gelişmelerde, ünlü oyun şirketlerinin ürettiği birbirinden güzel yapımların büyük etkisi var. Crytek şirketi de dünya için önemli şirketlerden biriydi ancak en önemlisi Türkiye için son derece önemli bir şirket olmaya devam etmesi. Çünkü Crytek sahiplerinin Türk oluşu ve piyasaya sürülen Crytek oyunlarının tamamının Türkçe dublajlı olarak gelmesi Türk oyun tutkunlarını gururlandırıyor, mutlu ediyordu. Bu sayede film tadında oyun oynayabilen Türk oyuncular, şu sıralar Crytek'in yaşadığı ekonomik buhrana üzülmekte. Maalesef bu üzüntüyü biraz daha arttıracak bir haberi sunuyoruz ; Crytek Karadeniz şubesi de satılıyor.

Crytek, piyasaya sürdüğü Crysis serisi ile çok büyük bir başarı elde etsede ekonomik kriz nedeniyle bu başarıdan uzaklaşmaya başladı. Avrupa'da pek çok şubesini satmak durumunda kalan Crytek, hükümetten de belli miktarda yatırımlar almıştı. Ancak şirket küçülmeye gitmeye devam ediyor. Şimdi de Karadeniz'de bulunan oyun stüdyosunun devredildiği açıklandı. Bununla beraber pek çok çalışan işsiz kalırken, söz konusu stüdyo yine bir oyun stüdyosu olarak kullanılacak. Sega tarafından satın alınan stüdyo, bundan sonra Total War oyununun gelişimi için çalışacak. Crytek'in küçülmenin ardından gereken başarıyı sağlayıp sağlayamayacağını ise kuşkusuz zaman gösterecek.

crytek crysis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.