Çocuklara Özel Bir Facebook Mesenger Uygulaması

Teknoloji gelişmeye başladıkça çocuklarında teknolojinin bir parçası olmaya başlamış olması, anne ve

Çocuklara Özel Bir Facebook Mesenger Uygulaması

Teknoloji gelişmeye başladıkça çocuklarında teknolojinin bir parçası olmaya başlamış olması, anne ve 

 de babaların çocukları üstündeki kontrolü yitirmesine sebep olmakta. Bu sebeple Facebook  platformu anne ve de babaların işlerini basitleştirmeye başlamış bile; yapmış bulundukları Messenger Kids adlı uygulaması ile çocuklarınız komple sizin bilginizin dahilinde arkadaşları ile görüntülü bir şekilde konuşabilecek ve de mesajlaşabilecek. Yani artık çocuklarınız internet üstünden sizin ve de kendisinin tanımamakta olduğu yeni ve çok gizemli arkadaşları edinemeyecek.

Çocuğunuzun ise Messenger Kids‘i kullanması amacıyla Facebook‘a üye olmasına hiç bir şekilde gerek yok. Onun kullanmakta olduğu tablete veyahut telefona uygulamayı indirdiğiniz zaman siz kendi Facebook hesabınız ile giriş yapıp, çocuğunuzu da kendi hesabınıza tanımlamaktasınız ve komple sizin kontrolünüz altında ancak çocuğunuzun da kendisini özgür hissedebilecek olduğu kişisel  bir hesabı hazır olmakta.

Çocuklar uygulama üstünden arkadaşlarını eklemek istediği zaman ise sizin tek yapmanız gerekli olan çocuğunuzun arkadaşının ailesini kendi Facebook hesabınız üzerine eklemek. Daha sonrasında ise Kids uygulaması içerisinde çocuğunuz kendi arkadaşını bulmuş olacaktır.


Uygulama içerisinde çocuklarınızın hem mesajlaşarak hem görüntülü konuşabilecek olduklarını zaten söyledik fakat uygulama içerisindeki asıl olay  ise çocuklar için zaten  çok sıkıcı duruma gelen metin konuşmasından fazla görselliğe önem vermiş bulunmaları, yani çocuklar görüntülü bir şekilde konuşma yaparken aynı anda eğlenerek güzel vakit geçirebilecek oldukları bir uygulamadan bahsetmekteyiz. Öte yandan uygulama içerisinde görüntülü konuşma esnasında bile kullanabilecekleri pek çok çıkartma da yer almakta.

iOS işletim sistemi için Amerika Birleşik Devletleri'nde çıkmış bulunan bu uygulamanın bir sonraki ay içerisinde Android işletim sistemine gelmesi beklenir iken, Türkiye'nin pazarına da yakın zaman içerisinde düşmesi beklenmekte.

facebook messenger messenger kids
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.