Çin Yeni İnternet Yasası İle Örnek Teşkil Edebilir !

Çin, yeni bir internet yasasını devreye sokuyor. Söz konusu yasa pek çok özgürlüğü vaadediyor. İşte Çin'in yen internet yasası ile ilgili detaylar...

Çin Yeni İnternet Yasası İle Örnek Teşkil Edebilir !

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, sık sık yaptığı eylemler ile gündeme geliyor. İnternet günümüzün kuşkusuz en fazla kullanılan araçlarından biri... Çin'de, nüfusu yüksek bir ülke olmasıyla internet veri trafiğinde önemli bir noktada bulunuyor. Çin hükümeti, internet yasaları ile internet kullanımını bir düzene sokmayı ihmal etmiyor.

Çin hükümeti tarafından yayınlanan yeni bir internet yasası, adeta darısı başımıza dedirtmekte. Çinli GSM operatörleri, yeni yasa nedeniyle 1 Ekim 2017 tarihinden itibaren mecburen ülke içi uzun mesafeli görüşmelerde ücret kesemeyecek. Mobil dolaşım harç ve ücretleri ortadan kaldırılmış olacak.

ÇİN HALK KURULUŞU'NUN DOĞUMU KUTLANACAK

Geçerli olacak tarihin 1 Ekim 2017 olduğunu siz değerli okuyucularımıza yukarıda sunmuştuk. İşte bu tarihin 1 Ekim 2017 olmasının da bir sebebi bulunuyor ; Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 68.yılını kutlamak amacıyla 1 Ekim 2017 tarihi uygun görülmüş durumda.

Çin hükümeti, internet erişim ücretlerini ciddi oranda düşürecek. Bu durum küçük çaptaki işletmelere ve aynı zamanda Çin halkına bir avantaj sağlayacak.

çin internet yasası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.