Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping: Ekonomi ve Finansın Gelişimi Hızlandırılmalı

Çin Uluslararası Radyosu - Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, reel ekonomiye destek verilerek, finansal risklerin önlenmesi ve finans reformunun derinleştirilmesi gerektiğini belirtti.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping: Ekonomi ve Finansın Gelişimi Hızlandırılmalı

Xi Jinping 14-15 Temmuz günlerinde Beijing'de düzenlenen Ulusal Finans Çalışmaları Toplantısı'na katılarak bir konuşma yaptı.

Xi konuşmasında, finansın devletin önemli bir çekirdek rekabet gücü, finans güvenliğinin ise devlet güvenliğinin önemli bir parçası ve finans sisteminin ekonomik ve sosyal gelişimdeki temel sistem olduğunu dile getirdi.

Xi Jinping, Çin Komünist Partisi'nin finans çalışmalarına yönelik liderliğinin güçlendirilmesi, istikrarlı ilerleme şeklindeki çalışma tarzında ısrar edilmesi ve finansın gelişme kurallarına uyulması gerektiğine işaret etti.

Xi Jinping, reel ekonomiye destek verme, finansal riskleri önleme ve finans reformunu derinleştirme dahil üç görev çerçevesinde, finansal kontrol sisteminin sürekli yenilenmesine ve modern finansal işletme sisteminin iyileştirilmesine vurgu yaptı.

Finans piyasasının geliştirilmesine dikkat çeken Xi, ayrıca çağdaş finansal denetim ve yönetim çerçevesi inşasının ilerletilmesi, finansal gelişme tarzının değiştirilmesinin hızlandırılması ve finans alanına yönelik hukuki yönetimin güçlendirilmesinin altını çizdi.

Xi son olarak, devletin finans güvenliğinin güvence altına alınmasının yanı sıra, ekonomi ile finansın olumlu ve sağlıklı şekilde gelişmesinin ilerletilmesi gerektiğini ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.