Çift Ekrana Sahip YotaPhone 3 Modelini Tanıttılar

Bir zamandır gündemde bulunan Rusya'nın çift ekranı ile dikkatleri çekmeyi başaran akıllı telefonlarından YotaPhone 3 modeli artık resmileşti.

Çift Ekrana Sahip YotaPhone 3 Modelini Tanıttılar

Bir zamandır gündemde bulunan Rusya'nın çift ekranı ile dikkatleri çekmeyi başaran akıllı telefonlarından YotaPhone 3 modeli artık resmileşti. Rus  asıllı telefon üreticilerinden Yota, çift ekran barındıran akıllı telefonları ile bir zamandır pazarda isminden sıkça söz ettirmekte. 

İlk çıkarttığı modelinden bu zamana kadar çift ekranla gelmeyi başaran YotaPhone, bu konuda yer alan iddiasını devam ettirmekte ve arka kısımda e-ink  bir ekran kullanmayı sürdürüyor

Telefonun ön kısmında Full HD çözünürlük olan 5.5 inçlik büyüklükte AMOLED bir ekrana yer verilmiş olan bu akıllı telefonun arka kısmında da 5.2 inçlik büyüklükte e-ink  bir ekran yer almakta. Güç tüketimini ise en az seviyede tutmakta bulunan bu e-ink ekran bu defa 3 değişik kapasitif buton ile de desteklenmiş.

Teknik detaylara bakacak olur isek YotaPhone 3 modelinin 8 çekirdekli  bir Snapdragon 625 isimli işlemcisini kullanmakta olduğunu görmekteyiz. 4 GB'lık bir RAM ile 64 GB'lık ve 128 GB'lık bir dahili depolama alanıyla gelmekte olan YotaPhone 3 modeli, 13 Megapiksellik bir ana kamera ve de  12 Megapiksellik bir ön kamerayı kendi bünyesinde barındırmakta.

YotaOS 3.0  isimli arayüzünü kullanmakta olan YotaPhone 3 modeli, Android 7.1.1 Nougat isimli işletim sistemine de sahip. Gücünü ise 3300 mAh büyüklüğündeki bir bataryadan almakta olan model öte yandan USB Type-C  isimli bağlantı noktasını da kullanıyor.

5 Eylül tarihi itibari ile ön siparişe açılacak olduğu belirtilen YotaPhone 3 modeli, 18 Eylül tarihi itibariyle de raflardaki mevcut yerini almış olacak. Fiyat kısmına gelirsek 64 GB’lık olan  sürüm 360 dolardan satılacakken 128 GB’lık olan sürümün fiyatı da 465 dolar  seviyesinde olacak.

yota yotaphone yotaphone 3
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.