Chrome'a Ait Olan Popüler Uzantıyı Hacklediler

Geniş kitleler tarafından kullanılan Chrome eklentilerine yönelik olarak saldırıların sayılarında son dönemler içerisinde çok ciddi bir artış gözlenmekte.

Chrome'a Ait Olan Popüler Uzantıyı Hacklediler

Geniş kitleler tarafından kullanılan Chrome eklentilerine yönelik olarak saldırıların sayılarında son dönemler içerisinde çok ciddi bir artış gözlenmekte. Kullanıcıların ziyaret etmiş oldukları sitelerde kendi reklamlarının görüntülenmelerine dönük faaliyet göstermeye başlayan saldırganlar, en son ise Web Developer ismine sahip popüler uygulamayı  da hacklemeyi başarmışlar.

Geçtiğimiz seneler içerisinde reklamcı ve de siber haydutlar geliştiricilerinden uzantılar satın alıp bu uzantıları güncellemekte, kullanıcıların haberleri olmadan kendilerine ait reklamlarını kullanıcının her girmiş olduğu siteye enjekte etmekte ve böylelikle çok büyük gelirler elde etmektelerdi.

Lakin artık yöntemlerini değiştirdiler. Bu işe bir para yatırmanın yerine, çok fazla kullanılmakta olan tarayıcı eklentilerini hacklemeye yönelik yeni bir kimlik avı saldırılarını başlatmış oldular.

Daha  sadece  2 gün öncesinde siber saldırganlardan oluşmakta bulunan bir topluluğun, Alman  asıllı geliştiricilere ait olduğu açıklanan bir ekibin Chrome Web Store hesabı içerisine nasıl girdiklerine ve de  ‘'Copyfish’' ismine sahip uzantıyı nasıl hackleyebildiklerine yönelik haberler vardı. Daha sonrasında bu uzantıya  bir reklam enjekte etmiş olan saldırganlar, reklamlarını da kullanıcılara  hızlı bir şekilde yaymaya başlamışlar idi.

Dün gelmiş olan yeni bir tane habere göre de, popüler  durumdaki Chrome uzantılarından ''Web Developer''i hacklediler. Uzantıya kendilerine ait reklamlarını enjekte etmiş olan saldırganlar, bu yol sayesinde reklamlarını web sitesindeki yaklaşık olarak 1 milyonluk kullanıcılarına da yaymayı başarmış oldular.

chrome uzantı hack
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.