CES 2018 İçerisinde Akıllı Şehirleride Tanıtacaklar

Ocak ayı içerisinde Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES 2018 teknoloji fuarının en önemli gündem konularından bir tanesi akıllı şehirler olacak.

CES 2018 İçerisinde Akıllı Şehirleride Tanıtacaklar

Ocak ayı içerisinde Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES 2018 teknoloji fuarının  en önemli gündem konularından bir tanesi akıllı şehirler olacak. 10 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan Smart Cities oturumu çok önemli konuğu ağırlayacak.


018 yılının ilk ayı teknoloji tutkunları için önemli bir tarih. Yeni yılı yeni teknolojilerle karşılamamızı sağlayan CES 2018 fuarı, bu yıl akıllı şehirler kavramı için de önemli bir yere sahip. 10 Ocak’ta Westgate, Level 1, Pavilion 9’da düzenlenecek olan Smart Cities etkinliği, Birleşik Devletler Ulaştırma Bakanı Elaine Lan Chao’nun da katılımı ile gerçekleşecek.


Ulaştırma Bakanı Chao, Consumer Technology Assocaition CEO ve Başkanı Gary Shapiro ile birlikte akıllı şehirlere dönüşüm ve ulaşımı daha güvenli hale getirme gibi konular hakkında açıklamalar yapacak.

Bakan Chao, yeni teknolojilerin Amerikan halkının seyahat deneyimlerini tamamen değiştireceğini belirtiyor. Ulaştırma Bakanlığı olarak, yeni teknolojileri milyonlarca insana ulaştırıp,  güvenli bir ulaşım için odaklandıklarını ifade ediyor.

Akıllı şehirler hakkında ise 2050 yılını hedefleyen önemli tahminler yapılıyor. Bu tahminlere göre dünya nüfusunun %70’e yakın bir kısmı şehir hayatında olacak. Büyük şehirlerin 2020 yılına kadar akıllı şehirler için yapacağı harcamaların ise toplamda 34.35 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Akıllı şehirler, akıllı ulaşım, akıllı enerji ve tüketim, halka açık alanlarda güvenlik, sağlık, veri güvenliği ve analizi, yapay zeka ve siyaset gibi konuları kapsayan oldukça geniş bir kavram.

CES 2018 fuarı da bu teknolojilerin sergileneceği son derece önemli bir fuar olacak. IoT, 5G teknolojileri, sürüş inovasyonları, otonom araçlarla demo sürüşleri gibi fırsatlar katılımcıları bekliyor. 3900 firmanın katılımı ile bu fuarın tıpkı 2017 yılında olduğu gibi heyecan dolu geçeceğini söyleyebiliriz.

las vegas akıllı şehir ces 2018
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.