Cep Telefonu İle Konuşmada İlk Sıradayız

Türkiye cep telefonu görüşmesinde liderliği kimseye kaptırmadı. Türkiye'de aylık ortalama mobil görüşme süresi, ikinci çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,7 arttı.

Cep Telefonu İle Konuşmada İlk Sıradayız

Türkiye, daha önce olduğu gibi yine cepten görüşme süresinde Avrupa'da liderliğini korurken, en yakın takipçileri Fransa, İsveç ve Norveç ile arayı açarken, MoU değeri 151 dakika olan Almanya'yı neredeyse üçe katladı.


Türkiye Liderlik Koltuğunu Kaptırmadı
AA muhabirinin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) verilerinden yaptığı derlemeye bakıldığında, geçen yıl sonu itibarıyla Türkiye’de yaklaşık yüzde 93,5 penetrasyon oranına karşılık gelen toplam 73 milyon 650 bin 996 mobil abone bulunurken, 4,5G abone sayısı 38 milyon 597 bin 384’e yükseldi.


Toplam trafiğin dağılımına bakıldığında, yıllar itibarıyla mobil arama trafik miktarı artarken, sabit arama trafik miktarının düştüğü görüldü. Toplam trafik miktarı bu yılın ikinci çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artışla 59,3 milyar dakikadan 63 milyar dakikaya yükseldi ve bu trafiğin yaklaşık yüzde 95'ini mobil trafik oluşturdu.

türkiye cep telefonu ile konuşma fransa isveç norveç almanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.