Cep Telefonları TRT Bandrol Zammı ile yeni telefon fiyatları

Onaylanan ve Resmi Gazetede Yayımlanmasıyla birlikte zamlanan fiyatlarla birlikte telefon satışları başladı. Artık cep telefonları yüzde 6 ile 7 civarında, bilgisayar ve tabletlere yüzde 2 ile 3 civarında TRT Bandrol zammı ile satılıyor.

Cep Telefonları TRT Bandrol Zammı ile yeni telefon fiyatları

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından bir çok noktada uygulanan Bandrol, akıllı ve teknolojik cihazlar içinde geldi. Cep telefonu, tablet ve bilgisayarlar yüzde 2 ila 7 arasında zamlı satılıyor..

Resmi Gazetede yer alan ve ''İnternet bağlantısı vasıtasıyla doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir yazılım aracılığıyla veyahutta donanım yoluyla radyo ve televizyon yayınlarını alabilecek olan'' tüm cihazlara yüzde 2 ila 7 arasında zam uygulanacak.

Buna göre cep telefonları yüzde 6 ila 7, tablet ve bilgisayarlar ise yüzde 2 ila 3 arasında TRT Bandrol uygulaması nedeniyle zamlanacak. Bu zamla birlikte 2 bin liralık bir akıllı telefonun 120 lira ile 140 lira arasında değişen bir zamla fiyatı artacak.

Tablet ve bilgisayarlarda da 2 bin liralık bir tablet 40 lira ile 60 lira arasında zam alacak ve 2.060 Lira'ya satılmaya başlanacak.

Bu zamların resmi gazetede yayınlandığı tarihten itibaren  uygulanması kararı alınırken, şu andan itibaren telefon, tablet ve bilgisayarlar zamlı fiyattan satılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.