Canlı Yayın Esnasında Hakarette Bulundu

YouTube platformundaki en ünlü simalarından biri olan olan PewDiePie bir defa daha eleştirilerin yağmuruna tutulmaya başladı. Bu defa yapmış olduğu ırkçılık ise milyon defa izlenmiş videolarına mal oldu.

Canlı Yayın Esnasında Hakarette Bulundu

YouTube platformundaki en ünlü simalarından biri olan olan PewDiePie bir defa daha eleştirilerin yağmuruna tutulmaya başladı. Bu defa yapmış olduğu ırkçılık  ise milyon defa izlenmiş videolarına mal oldu.

Dünya üzerindeki en büyük YouTube yıldızı şeklinde kabul edilmekte olan PewDiePie, bir defa daha gündeme geldi. Geçmiş olduğumuz sene gerçekleştirdiği Yahudi karşıtı slogan sebebiyle topa tutulmuş olan, sırf bu sebeple YouTube ve de Disney şirketiyle olan kazançlı bir ortaklığını kaybetmiş durumdaki yayıncı bu defa canlı yayındayken ortalığı karıştırmış oldu.

PUBG ile ilgili canlı yayını gerçekleştiren ünlü YouTuber yayın esnasında ırkçılık içermekte olan bir hakarette bulundu. Sonrasında ise bunu devam ettirdiğinden bütün dünyada çok büyük bir olay haline geldi. Elbette ki daha sonrasında toparlamaya çalıştı ve de siyahiler ile ilgili yaptığı yorumunu geriye almak istedi. Ne yazık ki bir söz ağızdan bir defa çıkar. Olaydan hemen sonra video bütün dünyada yayılırken ünlü durumdaki oyun firmaları ise gözlerini PewDiePie'a doğru çevirdi.

Bu firmalar arasından bir tanesi olan Campo Santo şirketi, DMCA ile ortak çalışıp PewDiePie için bu firmanın oyunlarını tamamen yasakladı. Eğerki ünlü durumdaki YouTuber Firewatch veyahut benzer bir oyunun videosu çekmeye kalkar ise hemen telif yemiş olacak.

 Üstelik gerçekleşen bu işlem geçmişi de kapsamakta. PewDiePie'ın daha öncesinde çekmiş olduğu bütün Firewatch oyunu videoları kanalından tamamen silindi. Bu bahsi geçen  videolar ise  5.7 milyon tane  gibi inanılmaz seviyede bir izlenme rakamlarına sahipti.

pewdiepie youtube youtuber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.