Canlı Türlerinin En Eskisi Bulundu

En eski olan canlı çeşidi, Avustralya içerisinde yaşamış mikrobik bir canlı çeşidi olabilir.

Canlı Türlerinin En Eskisi Bulundu

En eski  olan canlı çeşidi, Avustralya içerisinde yaşamış mikrobik bir canlı çeşidi olabilir. 

Yaklaşık 3.5 milyar yıllık olan en eski canlı türü için 11 mikroskobik numune incelendi.

Arkeolojik çalışmalarda yaygın olarak kullanılan radyokarbon tarihleme ile 3.5 milyar yıllık yeni bir mikrobik canlı keşfedildi. Volkanik kayaçta bulunan mikrobik türlerin çeşitliliği, hayatın düşünülenden daha erken ortaya çıkmış olabileceğini gösteriyor.

İlk kez 1982’de çıkarılan ve 1993 yılında açıklanan mikrobik canlıların incelenebilmesi yaklaşık 25 yıl sürdü. Kaliforniya Üniversitesi’nde paleobiyoloji araştırmacıları, ikincil iyon kütle spektrometresi (SIMS) kullanarak, Avustralya antik yerinden alınan 11 mikroskobik numuneyi inceledi. Bu yöntem, ekibin, mikrofosillerin bileşimini, iyonlarla yoğunlaştırarak analiz etmesini ve daha sonra materyalden çıkan iyonların değerlendirilmesini sağladı.

En eski canlı
Bu çalışma, antik fosilleşmiş mikropları bireysel düzeyde tanımlayan ilk çalışmadır. Bu nedenle bu mikrobik canlılar, bildiğimiz en eski yaşam biçim adayları olarak gösteriliyor. Mikrobik canlıların dünyamızın geçmişi ve canlılık sürecinin gelişimi hakkında yeni fikirler verebileceği düşünülüyor.

canlı türü avustralya mikrobik canlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.