Bütün İşleriniz Solucan Robot Tarafından Yapılabilir

İsviçre içerisinden araştırmacılar, solucan benzerinde yumuşak bir tane robot geliştirmeyi başardı. Kullanıcılar ise robotu lego gibi parçalardan istekleri şekilde harekete geçirebilmek amacıyla ayarlayabilir.

Bütün İşleriniz Solucan Robot Tarafından Yapılabilir

İsviçre içerisinden araştırmacılar, solucan benzerinde yumuşak bir  tane robot geliştirmeyi başardı. Kullanıcılar ise robotu lego gibi parçalardan istekleri şekilde harekete geçirebilmek amacıyla ayarlayabilir.

Eşyalarınızı  kolayca sıralamak, pencereleri iyi bir şekilde temizlemek, hatta günün sonrasında kokteyl ikram etmek amacıyla solucan benzerinde yumuşak bir tane robot geliştirildi. Yumuşak durumdaki kas benzeri materyalden üretilmiş olan ve vakum ile güçlendirilmiş durumdaki bu solucan robot, yapacak olduğu göreve bağlı bir şekilde lego gibi parçalar ile desteklenebilmekte.

Robot ayrıca, hareket yönüne bağlı bir şekilde genişleyen ve de  çökmekte bulunan 3 tane pnömatik pompadan oluşmakta. Her pompa veyahut kısım istiflenerek üst üste yığılıp aynı güç sistemini  de paylaşabilir. Vakum ile ilgili sistemi, basınçlı bir hava ile çalışan öteki yumuşak robotlara kıyaslanacak olursa solucan robotun insanların kaslarına daha fazla benzemesini sağlamakta. Robot bunun sayesinde pürüzsüz yüzeyleri  iyi bir şekilde kavrayabiliyor ve de vakum ağzı ile birlikte yüzeye bir emiş gücünü uygulayabilmekte.

Şu an içerisinde vakumlu pompaya bağlı bir şekilde çalışmakta olan robot, erişilmesi istenilmekte olan noktaya bağlı bir şekilde ek parçalar yardımıyla basit bir şekilde uzatılabiliyor. Araştırmacılar ise bu  solucan robotu, her işi gerçekleştirebilmesi sebebi ile İsviçre bıçaklarına benzetmekte.

Pek çok yumuşak robot, solucan ve de  ahtapot gibi omurgası olmayan hayvanlara benziyor. Yeni geliştirilen solucan robot ise, genel olarak vücuda ilaç vermek ve de cerrahi işlemler amacıyla geliştirilmiş  yumuşak robotların tam tersine pencereleri temizlemek, masanın üzerini düzenlemek, içecek alabilmek gibi görevler amacıyla geliştirildi.

isviçre solucan robot robot
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.