Burhaniye’de Emekliler Ressam Oldu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 15 yıldan bu yana hizmet veren Ülkü Acar Resim Atölyesi çok sayıda emekliyi ressam yaptı. 16 kişinin devam ettiği atölyeden daha çok emekliler yararlanırken yılın 9 ayı resim eğitimi veriliyor.

Burhaniye’de Emekliler Ressam Oldu
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 15 yıldan bu yana hizmet veren Ülkü Acar Resim Atölyesi çok sayıda emekliyi ressam yaptı. 16 kişinin devam ettiği atölyeden daha çok emekliler yararlanırken yılın 9 ayı resim eğitimi veriliyor.
İlçenin Bahçelievler Mahallesinde muhtarlık binasının üst kadında hizmet veren Ülkü Acar Resim Atölyesi, bu güne kadar onlarca emekliyi ressam yaptı. Ressam Ülkü Acar, resmi sevdirmenin yanı sıra resim yapma tekniği konularında bilgiler verdiklerini anlattı. Kursa katılan emeklilerde, boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirdiklerini söyledi.
15 yıldan bu yana kurs verdiğini anlatan Ressam Ülkü Acar,2 Yaklaşık 15 yıldır devam eden atölyedir burası. Her sezon 9 aylık bir sezonda çalışıyoruz. Yazın çalışmıyoruz. Burası 16 kişilik bir atölye. Atölyemizde çalışanlarda, bu atölyenin uzun yıllardır çalışan elamanları. Biz, resmi sevdirmenin yanında resmin bir takım tekniklerini burada vermeye çalışıyoruz. Arkadaşlarımız bu konuda yetenekli. Çok üretken insanlar. Çalışmalarımız, gerek Burhaniye’de gerekse il çevresinde, gerekse dışarıda beğeni topluyor. Sergilerimiz oluyor. Bu sergiler, genelde Burhaniye’de oluyor. Ne yazık ki, Burhaniye, Edremit’te dahil buna iyi bir sanat galerisi olmadığı için birtakım festivallerde, veyahut da benzeri yerlerde izleyici ile buluşuluyor. Ama, bir sanat galerisi yok.Bir galeriye şiddetle ihtiyaç vardır. Burhaniye’ye sanat adına hizmet etmek istiyorsak, ilk önce, burada herkesin gelebileceği, uğrak olabilecek bir yerde güzel bir sanat galerisi açılması gerekiyor” dedi. Kursiyerlerden Cemile Özcan’da,” Ben 12 yıldır çalışıyorum. Kendime ancak 47 yaşımdan sonra zaman ayırabildim. Çok mutluyum burada olmaktan. Bizim bir yaşam biçimimiz. Resimsiz yapamıyorum. Çalışıyoruz. Seviyoruz burasını” dedi. Fatma Öztürk ise,” Emekli olduktan sonra buraya başladım. Çok seviyorum resim yapmayı. Günün yorgunluğunu burada atıyoruz. Resim yaparken dinleniyorum. Arkadaşlarımla çok eğleniyoruz. Çok güzel zaman geçiriyoruz” dedi.
Emekli resim öğretmeni Sergül Oral’da,” Emekli resim öğretmeniyim. Bu atölye de 9 hatta 10.yılıma girmiş bulunuyorum. Resim yapmaktan, bu atölyede olmayı daha çok seviyorum. Hocam zaten çok güzel şeyler söyledi bizim için. Kendisine burada çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızla dostluğumuz arkadaşlığımız resimle birlikte pekişti. Herkesi çok seviyorum” dedi. Emekli hemşire Fatma Türker ise,” Emekli hemşireyim. Atölyenin en yeni elamanıyım sanırım. Bu sene 3.senem. Ben resim yapmayı çok seviyorum. Daha önceden de resim yapmak istemiştim. Ama çalışırken bir türlü şey olmadı. Kısmet olmadı. Çok severek yapıyorum. Hep, arkadaşlarımla birlikte olmaktan çok mutluyum” dedi. Hıdır Kadir Çakin’de,” Ben emekli astsubayım. 4 yıldır hocamla birlikte bu görevi yapıyorum. Seve seve isteyerek yapıyorum. Çok güzel de sanatlar öğrendiğime inanıyorum” dedi. Emekli bankacı Metin Kocadere’de,” 2,5 senedir resim kursuna devam ediyorum. Artı, dernekte korodayım. Türk sanat müziği ile de uğraşıyorum. Ama resmin benim için ayrı bir önemi var. Yani benim için ayrı bir dünya. 2,5 senedin bayağı gelişme kaydettim. Ama temelde olması lazım bu işlerde. Çok zevk alıyorum ve bulunduğum ortamdan çok memnunum” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.