Bugatti Chiron Modelinden İnanılamayacak Bir Hız Rekoru

F1 pilotlarından biri olan Juan Pablo Montoya tarafından kullanılmakta olan performans canavarı olarak bilinen Bugatti Chiron çok rekor bir zamana imzasını atmış bir halde.

Bugatti Chiron Modelinden İnanılamayacak Bir Hız Rekoru

F1 pilotlarından biri olan Juan Pablo Montoya tarafından kullanılmakta olan performans canavarı  olarak bilinen Bugatti Chiron  çok rekor bir zamana imzasını atmış bir halde. 

8 litrelik W16 bir motor ve de  yaklaşık 1.500 beygir gücü ile adeta bir asfalt canavarı olarak öne çıkan Bugatti Chiron, rekor kırmış olan hız testi ile dikkatleri bir defa daha üstüne çekmeyi başardı.

Bugatti Chiron modeli, belli bir tarafa doğru gazı köklendikten hemen sonra 400 km/s'lik bir hızına ulaştırılmış ve hemen sonrasında komple durdurulmuş. Elde edilmiş olan zamanda 41.96 saniye şeklinde açıklanmakta. Bugatti şirketi bunun şimdiye kadarki süre içerisinde ulaşılmış en hızlı zaman olduğuna ve 
 de üretim sınıfında bir araç için resmi bir şekilde ölçüldüğüne dikkatleri çekmekte. Direksiyonunda ünlü durumdaki Formula 1 pilotlarından Juan Pablo Montoya yer alır iken, SGS-TÜV Saar da elde edilmiş olan süreyi onaylama konusundaki görevini üstlenmiş.

Otomobil ayrıca 400 km/s'lik olan hızına 32.6 saniye içerisinde ulaşırken, karbon seramik özellikli fren diskleri ile birlikte durması da 9.3 saniye  kadar sürmüş. Bu durma esnasında Montoya’nın 2g bir kuvvet deneyimlemiş olduğu ise bilgilerin arasında yer alıyor. Bu zaman zarfından Chiron’un toplam olarak 3.112 kilometrelik bir yol yapmış olduğu belirtilmekte. Montoya’nın da otomobilin 2,800'lük devire ulaştıktan sonrasında 4 tekere de tam bir tork verebilen Kalkış Kontrol Sistemi’ne itimat etmiş olduğu ve Çekiş Kontrolü’nün ise tekerleklerin verimsiz duruma gelmesini önlemiş olduğunun altı çizilmekte.

bugatti bugatti chiron juan pablo montoya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.