Bu Yapay Zeka Sahte Videolar Yapmakta

Sahte videolar yapabilmekte olan yapay zeka, insanlığın geleceğine yönelik olarak çok ürkütücü bir çalışma sunmakta.

Bu Yapay Zeka Sahte Videolar Yapmakta

Sahte videolar yapabilmekte olan yapay zeka, insanlığın geleceğine yönelik olarak çok ürkütücü bir çalışma sunmakta. Sahte video yapmış olan sistem, görüntü algısını  çok daha gerçekçi durumuna getirip o anın içine sürüklemekte. Artık gördüklerinize de hiç bir şekilde inanmayın.

Gerçekliği iyi bir şekilde taklit etmesi ve pek çok işi insanların elinden alacak olduğu düşünülmüş olan yapay zeka, bu defa değişik bir uygulama ile  birlikte karşımıza çıkmış oldu. Nvidia şirketinin tarafından geliştirilmiş olan yapay zeka, gündüzü bir geceye, kışı  ise yaza çevirebilmekte. Üstelik birde bu yapay görüntü ile fazlasıyla gerçekçi bir görüntü sunulmakta ve görüntünün sahte bir durumda olduğu fark edilememekte.

GAN (üretken bir düşman ağı) algoritması kullanmakta olan yapay zeka, bir cadde içerisinde yapay görüntü oluşturmak amacıyla cadde hakkında görüntünün verilerine ihtiyaç duymamakta. Yapay zeka ilk kez girmiş olduğu bir cadde üzerinde bile yapay görüntü oluşturabilmekte.

Bu uygulamanın toplumu ise bir bütün şeklinde nasıl etkileyecek olduğu tüketicilerin eline geçtikten sonra anlaşılabiliyor olacak. Bundan sonra yapay zeka, iş piyasasının çok daha ilerisinde olduğu ve günlük yaşamımızda bile çok önemli değişimler yapıyor olacak. Yapay zekanın  tam olarak nasıl yapay görüntü oluşturmuş olduğu da çok açık bir şekilde ortada.

yapay zeka sahte video nvidia
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.