Bu Uygulama Fazla Veri Kullanımını Bitiriyor

Google şirketi son uygulamasından olan Datally ile beraber hangi uygulamanın internet paketiniz üzerinden ne kadar çekmekte olduğunu tespit edip, istemekte olduğunuz gibi düzenleme gerçekleştirmenize imkan sağlıyor. Uygulama ise şu an içerisinde Google Play Store’a çıkartıldı ve indirilebilir bir halde.

Bu Uygulama Fazla Veri Kullanımını Bitiriyor

Google  şirketi son uygulamasından olan Datally ile  beraber hangi uygulamanın internet paketiniz üzerinden ne kadar çekmekte olduğunu tespit edip, istemekte olduğunuz gibi düzenleme gerçekleştirmenize imkan sağlıyor. Uygulama ise  şu an içerisinde Google Play Store’a çıkartıldı ve indirilebilir bir halde.

Android platformunun kullanıcıları için internet bağlantısı üzerindeki hakimiyeti artık çok daha basit. Şık ve basit bir kullanıma sahip olan arayüzü ile beraber uygulama internetinizi gizli bir şekilde kullanan uygulamaları açığa çıkartıp hangi uygulamanın en çok veriyi kullanmakta olduğunu tespit etmenize yardımcı olmakta.

Bu özel gözlemleri canlı bir şekilde yapabilir ve  de uygulamanın ne kadar veriyi kullanmasını istediğini de kendiniz ayarlayabilmektesiniz. Aynı zaman içerisinde arka planda internetinizin kullanılıp kullanılmamasının bütün kontrolü de tamamen sizin elinizde.

Sohbet balonunu andırmakta olan penceresi ile beraber hangi uygulamanın ne kadar internet tüketmekte olduğunu görebilir ve hemen kontrolü elinize alma imkanına da sahip olabilirsiniz.


Aslında bütün bu özellikler Android platformunun çekirdek yazılımının sahip bulunduğu özelliklerdi ve çok uzun senelerden beri Android kullanıcılarına da sunulmakta idi. Fakat Datally internet üzerindeki veri akışının kontrolünü çok daha basit bir duruma getirmiş oldu bizler için.

Lakin şunu da  hiç bir şekilde unutmayın ki arka plan içerisinde internetinizi tüketmekte olan bir uygulamayı kapattığınız anda internet aracılığı ile size bildirim yollayan uygulamalarınız size bildirimler göndermeyi de kesmiş olacaktır. İnternetiniz açık  bir durumda olsa bile bu uygulamalardan, sitelerden ya da oyunlardan hiç bir şekilde bildirimler alamazsınız.

Lakin bütün artılarının ve de eksileriyle beraber Datally, pek çok Android kullanıcısının yaşamakta olduğu bu problemi de ortadan kaldırmış bulundu.

datally android google
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.