Bu Senenin İlk Yarısına iPhone 7 Modeli Damgasını Vurdu

IHS Markit şirketinin tarafından hazırlanmış olan rapora bakılırsa, Apple şirketinin iPhone 7 isimli modeli 2017 senesinin ilk yarısında küresel açıdan en iyi satmayı başaran akıllı telefon olarak öne çıktı. iPhone 7 Plus modeli 2. ve de Samsung şirketinin Galaxy Grand Prime Plus modeli ise 3. sırada yer almakta.

Bu Senenin İlk Yarısına iPhone 7 Modeli Damgasını Vurdu

IHS Markit şirketinin tarafından hazırlanmış olan rapora bakılırsa, Apple şirketinin iPhone 7 isimli modeli 2017 senesinin ilk yarısında küresel açıdan en iyi satmayı başaran akıllı telefon olarak öne çıktı. iPhone 7 Plus modeli 2. ve de Samsung  şirketinin Galaxy Grand Prime Plus modeli ise 3. sırada yer almakta. 

İlk 3 tane modelin hemen sonrasında 2015 senesinde çıkan iPhone 6S modeli 4., Samsung şirketinin Galaxy S8 modeli 5. ve  yine Samsung şirketinin Galaxy S8 Plus modeli de 6. olarak listede kendisine yer bulmuş durumda. iPhone 7 modeli ve iPhone 7 Plus modeli zirvede gözükse bile 2016 senesinin ilk yarısında iPhone 6S modeli ve iPhone 6S Plus modelinin elde etmiş olduğu kadar  bir satış başarısını gösterebilmiş durumda  değiller.

iPhone 6 modeli, iPhone 6S modeli ve  de iPhone 7 modelinin 2015 ile birlikte 2016 ve de 2017 senelerinin ilk yarılarında ise en popüler durumdaki akıllı telefonlar olduklarında da raporda dikkatler çekilmekte. Her bir tane telefonun pazar payının ise  bu sene %10 ile birlikte %7 ve de %5 oranında gerilemiş olduğu da detayların arasında bulunuyor.

Galaxy S8 Plus modelinin  ise bu sene 6. sırada yer aldığı, kıyaslama kapsamında Galaxy S7 Edge isimli modelinin 2016 senesinin ilk yarısında 4. sırada yer almakta olduğunu da belirtelim. Bunun nedeni olarak ise Samsung şirketinin amiral gemisi modellerinin piyasaya geç bir zamanda sürülmüş olması gösterilmekte. 

apple iphone iphone 7
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.