Bu Sene iPhone X Modelinin Satışları Nasıl Olacak?

iPhone X modeli yalnızca belirli ülkeler içerisinde 3 Kasım tarihinde kullanıcılarıyla buluşmuş olacak. Öte taraftan, bu sene fazlası ile sınırlı sayıda piyasaya çıkartılabilecek olan bu akıllı telefonu, 2018 senesine kadar bulmakta çok zor olacak gibi gözükmekte.

Bu Sene iPhone X Modelinin Satışları Nasıl Olacak?

iPhone X  modeli yalnızca belirli ülkeler içerisinde 3 Kasım tarihinde kullanıcılarıyla buluşmuş olacak. Öte taraftan, bu sene fazlası ile sınırlı sayıda piyasaya çıkartılabilecek olan bu akıllı telefonu, 2018 senesine kadar bulmakta çok zor olacak gibi gözükmekte.

Aylardan beri Wall Street  şirketinin analistleri, hali hazırda yer alan pek çok iPhone kullanıcısının amiral gemisine bir yükseltme yapacak olduğu tahmininde bulunmakta. Apple şirketinin konusundaki tahminleriyle tanınmayı başaran KGI Securities şirketinin  analistlerinden Ming-Chi Kuo de, beklenen geçişin pek çok faktör sebebiyle 2018 senesinden daha önce gerçekleşmeyecek olduğu görüşünde.


Özellikle TrueDepth isimli kamera sisteminin üretimi nedeniyle yaşanan problemler bu konuda fazlası ile etkili bir şekilde gösteriliyor. Öte yandan, 2018 senesi içerisinde çıkacak  olan yeni iPhone modellerinin amiral gemisinin daha çekici olan özelliklerini devam ettireceği de düşünülüyor. Bu şekilde, bu sene tanıtılanlara bakılırsa çok daha uzun bir satış periyodu elde edilebilecek olduğu da tahmin edilmekte. 2018 model olan iPhone modellerinin ise çok  daha rekabetçi  bir olması beklentilerin arasında bulunuyor.

2017 senesi için iPhone telefon sevkiyatlarının 210 ila 220 milyon  tane arasında olması bekleniyor. 2018 senesi içerisinde ise bu adetin 245 ila 255 milyon taneye çıkması ön görülmekte. Kuo ise,  üretim problemlerinin bu senenin dördüncü çeyreğinde çözülebilecek olduğu görüşünde. Bu halde ise sevkiyatların 2018 senesinin ilk yarısında çok güçlü bir biçimde yükselişe geçecek olduğu vurgulanıyor.

apple iphone x satış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.