Bu SDD Su Geçirmiyor

Silicon Power şirketi dünya üzerindeki ilk taşınabilir SSD hard disk modelinin resmi duyurusunu yaptı. Dairesel bir tasarıma sahip olarak üretilmiş olan Silicon Power Bolt B80 isimli model, IP68 isimli toz ve de su dayanıklılığı sayesinde dikkatleri çekmeyi başarmış bir durumda.

Bu SDD Su Geçirmiyor

Silicon Power şirketi dünya üzerindeki ilk taşınabilir SSD  hard disk modelinin resmi duyurusunu yaptı. Dairesel bir tasarıma sahip olarak üretilmiş olan Silicon Power Bolt B80 isimli model, IP68  isimli toz ve  de su dayanıklılığı sayesinde dikkatleri çekmeyi başarmış bir durumda.

120 GB ile birlikte 240 GB ve de 480 GB'lık değişik depolama seçenekleri sunmakta olan Bolt B80 işlenmiş bir alüminyumdan üretilmiş. Ürün ayrıca 75 milimetrelik bir çap ve de 11.9 milimetrelik bir kalınlığa sahip durumdayken yalnızca 53 gramlık bir ağırlığı bulunuyor. Ürünün piyasada yer alan en ince model olarak üretilmiş olduğu da ifade edilmekte. Üstünde yer alan LED gösterge ise ürünün çalışma halinin hakkında bir bilgi vermekte.

Type-C bağlantısı ile birlikte USB 3.1 kullanmakta olan bu ürün içerisinde, USB-C üzerinden USB-A’ya kablosu da sunuluyor. Ürünün USB 2.0 isimli geri uyumluluğunun bulunduğunu da belirtmekte yarar var. Harici olan bu sürücü 500 MB/s hızında okuma ve  de 450 MB/s bir yazma hızına ulaşabilmekte. Bu anlamdan bakıldığında Samsung şirketine ait olan Portable SSD T5 isimli modelinin  çok gerisinde kalınmış. Dayanıklılık ile verimlilik amacıyla Bolt B80 modeli, bol bir miktarda NAND flaş kullanmakta. Ne türden bir NAND flaş bellek ile hangi kontrolcünün kullanılmış olduğu ise hiç bir şekilde detaylandırılmamış.

Firma ise şimdilik bu  ürünün çıkış tarihi ve fiyatı  ile ilgili olarak bir bilgi vermemekte.

silicon power ssd bolg d80
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.