Bu Robot Uzayda Konuşabiliyor

Toyota şirketinin uzayda konuşmakta bulunan ilk robot şeklinde tarihe geçmiş bulunan robotu Kirobo’nun küçük versiyonundan olduğu açıklanan Kirobo Mini, 42.984 yenlik bir fiyat ile (yaklaşık 1500 Türk Lirası tutarında) Japonya içerisinde satışa çıkartıldı.

Bu Robot Uzayda Konuşabiliyor

Toyota şirketinin uzayda konuşmakta bulunan ilk robot şeklinde tarihe geçmiş bulunan robotu Kirobo’nun küçük versiyonundan olduğu açıklanan Kirobo Mini, 42.984  yenlik bir fiyat ile (yaklaşık 1500 Türk Lirası tutarında) Japonya içerisinde satışa çıkartıldı. İnsanlara arkadaşlık etmesi amacıyla tasarlanmış olan ve de  bir insan avucuna sığabilecek kadar küçük bulunan robot, ayaktayken 34 cm uzunluğa sahip, oturmuş olduğu zaman da 10 santimetrelik bir uzunluğa sahip.

Küçük boyutlarının sayesinde her yere taşınabilmekte olan Kirobo Mini, konuşma gerçekleştirmiş olduğu kişinin yüzüne bakıp onunla temas kurmakta, aynı zaman içerisinde ise başını ve  de ellerini oynatmakta. Kirobo Mini ismine sahip olan robot piyasaya sunulmuş olduğu anda 3.300 tanelik satışa ulaşmış oldu.

Kendi sesinin özel tonunu ve de  hareket tarzını da konuşma gerçekleştirmiş olduğu kişiye göre belirlemekte bulunan Kirobo Mini, sahipleri ile vakit geçirmeye devam ettikçe onların sevdikleri ve 
 de sevmedikleri şeyleri de açık bir şekilde hatırlıyor. Toyota şirketi, bu robot ile beraber özellikle evde yalnız yaşamakta bulunan insanların yaşama daha aktif bir biçimde katılmalarını hedefliyor..

Toyota şirketi bundan sonraki süre içerisinde robot yapma konusundaki yatırımlarına da hiç bir şekilde ara vermeyecek gibi gözüküyor.

toyota kirobo mini kirobo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.