Bu Mobil Uygulamalar İnternetinizi Gizlice Sömürmeyi Sürdürüyor

Hatrı sayılabilir bir miktarda paralar vererek satın almış olduğumuz çok değerli internet paketimizi sömürmeye devam eden bu uygulamaları ve de nasıl engellenecek olduklarını sizler için açıkladık.

Bu Mobil Uygulamalar İnternetinizi Gizlice Sömürmeyi Sürdürüyor

Hatrı sayılabilir bir miktarda paralar vererek satın almış olduğumuz çok değerli internet paketimizi sömürmeye devam eden bu uygulamaları ve de  nasıl engellenecek olduklarını sizler için açıkladık.

Telefonlarımızda yer almakta olan bir takım uygulamalar, arka plan içerisinde senkronizasyon görevleri gerçekleştirerek mobil verimizi ve de şarjımızı sömürmektedir. Bunun büyük bir çoğunluk ile önüne geçmek ise yalnızca basit bir kaç  tane ayardan geçmekte. 

Twitter Uygulaması

Dünya üzerinde neler olup bitmekte olduğunu görmenin en iyi yollarından bir tanesi olan Twitter, bu hizmeti çok daha akıcı bir duruma getirmek amacıyla devamlı arka planda tweetleri okumakta. Bu okuma olayı ise bize hem şarj hem ise veri alanlarında pahalıya patlamakta. Neyseki bunun çözümü çok kolay. Profil Fotoğrafınıza bir dokunun >> Ayarlar ile Gizlilik >> Veri Kullanımı >> Yalnızca WiFi veyahut Asla yolu ile çözebilirsiniz.. 

Google Fotoğraflar Uygulaması


Google Fotoğraflar  isimli uygulaması bütün herkese sınırsız  bir şekilde fotoğraf depolama olanağını sunuyor. Hafıza il ilgili problem çekenlere bir ilaç niteliğinde olan bu uygulama, ayarlarını doğru yapılandırmadığınızda size bir  tane sunucu kirası kadar telefon faturasını da ödettirebiliyor. Bununda önüne geçmek amacı ile Ayarlar'a girerek Mobil Veri Üzerinden Yedekleme yapmanın kapalı bir durumda olduğuna emin olmalısınız. 

Instagram Uygulaması

Instagram nerdeyse herkesin mobil verisinin belası durumunda olan uygulama seviyesinde. Bütün videolar ve de fotoğraflar arkaplan içerisinde otomatik bir şekilde indirildiğinden dolayı kullanmadan bile bütün verinizi sömürebilmesi olanaklı. Bunu engellemek amacı ile Ayarlar >> Mobil Verinin Kullanımı >> Daha Az Veri Kullan şeklindeki  yolu izlemelisiniz.

twitter instagram veri kullanımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.