Bu Kulaklık Çeviri Yapabilmekte

Google şirketi, Pixel 2 modeli ve de Pixel 2 XL modelindeki akıllı telefonlarını tanıtmış olduğu etkinliği kapsamında bir de Apple AirPods ürününün rakibinin resmi duyurusunu yaptı.

Bu Kulaklık Çeviri Yapabilmekte

Google şirketi, Pixel 2 modeli ve de  Pixel 2 XL  modelindeki akıllı telefonlarını tanıtmış olduğu etkinliği kapsamında bir de Apple AirPods ürününün rakibinin resmi duyurusunu yaptı. Firmanın Pixel serisi ile uyum içinde çalışacak olduğu açıklanan ilk kablosuz kulaklıklarından Google Pixel Buds, gerçek zamanlı bir şekilde çeviri yapabilme özelliğiyle alternatiflerinin arasından hızlıca sıyrılmakta.

Pixel Buds isimli ürün, gerçek zamanlı bir çeviri amacıyla kullanıcıların Google Çeviri  isimli uygulamasına erişebilmesini sağlamakta. Bunun sayesinde değişik dil konuşabilen kişilerle muhabbet edilebilmesi de sağlanmakta. Ürünün en fazla dikkat çekmekte olan özelliği de aslında bu diyebilmekteyiz. Bu özellikle de 2 tane  Pixel Buds  ürününün kullanıcısı yerel dilleri içerisinde konuştukları esnada aynı anda fazla küçük bir gecikme ile çeviri gerçekleşmiş oluyor. 40 değişik dil için desteğin sunulmakta olduğunu da belirtmekte yarar var. Bu kapsamda Pixel Buds isimli ürünü Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi’nde yer alan Babil Balığı’na benzetmiş durumdayız.


Kablosuz özellikteki kulaklıkların sağ ile sol parçaları bir  tane kabloyla birbirine bağlı durumda. Öte taraftan yanlış bir şekilde anlaşılmasın, bu kablo ise bir akıllı telefon veyahut değişik bir cihaza bağlantı amacıyla değil. Ürünün bütün kontrolleri sağ kısma entegre edilmiş bir durumda. Bu kulaklığa tıklamış olduğunuzda veyahut bastığınızda Google Asistan'ı aktif duruma geldiği açıklanmakta. Asistanda tahmin edebileceğiniz gibi size gelmiş olan bildirimleri ve  de mesajları okuyabilme işlevine sahip.


Pixel Buds isimli ürün tek bir şarj ile 5 saate kadar kullanılabilmekte. Ürünle gelmiş olan şarj kılıfı da 24 saate kadarlık bir batarya zamanı sağlamakta. Beyaz ile birlikte siyah ve de mavi renk seçenekleriyle ön siparişe açılmış olan kablosuz kulaklıkların fiyatı da sadece 159 dolar tutarında.

google pixel buds airpods
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.