Bu Klima Cebinize Sığabiliyor

Yazları fazlası ile sıcak geçmekte bulunan ülkemizde de hiç bir şekilde vazgeçilmez cihazlardan bir tanesi olarak öne çıkan klimalar, gelişmiş durumdaki Teknolojiden nasibini almaya başlıyor

Bu Klima Cebinize Sığabiliyor

Yazları fazlası ile sıcak geçmekte bulunan ülkemizde de hiç bir şekilde vazgeçilmez cihazlardan bir tanesi olarak öne çıkan klimalar, gelişmiş durumdaki Teknolojiden nasibini almaya başlıyor. Kaliforniya Üniversitesinin bünyesinde çalışmaya devam eden bilim adamlarının tarafından geliştirilmiş olan yeni klimalar cebimize sığabilecek kadar çok  küçük durumda

Bilmiş olduğumuz klimaların tam tersine boyut ve de enerji tüketimi şeklinde fazlası ile avantajlı durumda bulunan bu yeni nesil çıkan  klimalar aslında bir  ısı bandı gibi kullanılmakta. Termoelektrik bir  soğutucu şeklinde isimlendirilmiş olan bu özel bantlar seramik durumdaki çeşitli materyalleri içermekte. 

Isının kaynağına yapıştırıldığı zaman ısıyı emmeyi sağlayan bu bant, böylelikle cihazların ısınmasını engelleyip daha serin kalabilmesini sağlamış oluyor. Esnek yapısının sayesinde çok daha ergonomik bir şekilde bu bantlar fiyat şeklinde de çok daha avantajlı. Fiyat şeklinde günümüz klimalarından çok ucuz bir durumda olacağını açıklamış olan bilim adamları, test aşamasında iken Samsung Galaxy S4 modelini bu bantlar kullanılarak normalden yaklaşık  olarak 10 derece daha da soğuk tutabilmeyi başarmış.

Bu bahsi geçen bantların yakın bir gelecek içerisinde soğutma sistemi şeklinde dizüstü bilgisayarlar içerisinde tabletlerde ve de cep telefonlarında standart bir şekilde geleceğini düşünmeye başlayan bilim insanları, geliştirmiş oldukları bu üründen fazlası ile umutlu bir durumda.

cep klima kalifornia üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.