Bu Kez Whatsapp Dünya Genelinde Çöktü

Whatsapp çöktü. Dün yaşanan Instagram çökme sorunu sonrasında bu kez Whatsapp uygulamasında benzer bir durum meydana geldi. Peki Whatsapp neden çöktü? Bilgi var mı?

Bu Kez Whatsapp Dünya Genelinde Çöktü

Facebook çatısı altında çalışan sosyal medya uygulamalarının son günlerde bir bir çökme haberleri gündeme geliyor. Son olarak dün Instagram uygulamasında kısa süreli olsa da bir çökme sorunu yalandı ve Instagram dünya genelinde kullanılmaz duruma geldi. Instagram’ın gece saatlerinde düzeldiğinin açıklanmasının ardından sorunun nedeni ise cevapsız kalmıştı. Tam Instagram düzeldi derken bu kez bir başka sosyal medya devi Whatsapp çöktü. Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde ilk sırada gelen Whatsapp’ın çöktüğünün açıklanmasının hemen ardından Whatsapp neden çöktü? Soruları gündeme gelmeye başladı.

Whatsapp Neden Çöktü?

Uygulama sadece ülkemizde değil dünya genelinde çökme sorunuyla karşı karşıya kaldı. Sadece Whatsapp uygulamasının erişim sorunu değil doğrudan mesaj sorunları da yaşadığını belirtelim. Yani uygulama bir anda kullanılmaz duruma gelmiş gibi gözüküyor. Öncelikle Instagram’ın çökmesi bir gün sonrasında ise Whatsapp’ın çökmesi ise adeta cevapsız sorular oluşturmaya başladı. Uygulamanın neden çöktüğüne ilişkin en ufak bir bilgi paylaşılmış değil.

Sadece BTK Başkanı tarafından da yapılan açıklamada yer aldığı gibi uygulamanın uluslararası bir sorun yaladığı bilgisi var. Bunun dışında çökmeye neden olan hata ya da çökme sorununa neden olan bir saldırı bilgisi verilmiş değil. Son zamanlarda Facebook çatısı altında çalışan uygulamaların bir bir çökmesi ise akıllara gündemde olan siber saldırı sorusunu getirdi. Fakat bu konuda da bir açıklama yok.  

whatsapp çöktü Whatsapp açılmıyor whatsapp sorunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.